ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2-1

Την ήττα γνώρισε ο Παναρκαδικός από το Διαγόρα Βραχνέικων με 3-1 στην Αχαΐα στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής

Ο Διαγόρας αιφνιδίασε τον Παναρκαδικό και άνοιξε το σκορ μόλις στο 2′ με δυνατό σουτ του Μιχαηλίδη. Ο Παναρκαδικός απείλησε με το Ν. Λυμπερόπουλο στο 11ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι διεύρυναν το προβάδισμά τους στο σκορ στο 28′ με κεφαλιά του Παπαδόπουλου.

Στην επανάληψη, ο Γιώργος Αντωνόπουλος προσπάθησε να κάνει πιο επιθετικό τον Παναρκαδικό, όμως οι γηπεδούχοι ήταν καλά οργανωμένοι στην άμυνά τους και κράτησαν σχετικά εύκολα το υπέρ τους αποτέλεσμα. Διεύρυναν μάλιστα την έκταση του σκορ στο 82′ όταν ο Απειρανθίτης έκανε λάθος γύρισμα, ο Κυριαζόπουλος έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα το Χότζιτς.

Ο Παναρκαδικός κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 90′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καδά.

Διαγόρας: Θωμάς, Παναγόπουλος, Κωστής (86′ Αντωνακόπουλος), Πετρόπουλος, Ν. Τρίγκας, Α. Τρίγκας, Κυριαζόπουλος, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης (54′ Χριστόπουλος), Γεωργαντόπουλος (89′ Βάρας), Λαμπρόπουλος

Παναρκαδικός: Χότζιτς, Άσεν, Μπούτας, Μπαξεβάνος, Νάνος (46′ Στρέμπας), Κυριακόπουλος, Ομπόσου, Καδάς, Συρεγγέλας (72′ Απειρανθιτης), Ν. Λυμπερόπουλος (74′ Γιουγκούδης), Νάτσης (56′ Δ. Λυμπερόπουλος)

Πηγή: arcadiasports.gr