ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΝΔΡΟΥΣΑ (3-1 ΤΕΛΙΚΟ)

[pro_ad_display_adzone id=97871]

Σε λίγα λεπτά ξεκινάει ο επαναπλητικός αγώνας για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας ανάμεσα στην Καλαμάτα και την Ανδρούσα.

Να θυμίσουμε, ότι ο πρώτος αγώνας είχε λήξει ισόπαλος 1-1. Διαιτητής του σημερινού αγώνα είναι ο Νίκας, με βοηθούς τους Γιαννέτσο και Γεωργαντά.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κωνσταντακόπουλος, Σταματελόπουλος, Μπεγέτης, Τσουλάκος, Μερκούρης, Νικολόπουλος (79′ Καλογερόπουλος), Καλαντζής (74′ Aθανασόπουλος), Μπαστακός, Λιόλιος, Βασιλόπουλος (62′ Μπάρκας), Καντούτσης.

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κοσμάς, Βαβαρούτσος, Τσώνης, Βασιλογιαννακόπουλος, Γ. Καλογερόπουλος (65′ Παπαδημητρίου), Μαραγκούλιας (80′ λ.τρ. Ανδριανόπουλος), Ιμεράσι, Πιχιγιόνι, Βλαχόπουλος, Γεωργιόπουλος, Θεοδοσόπουλος (75′ Τσολχάι).

1′ Σουτ του Βλαχόπουλου, η μπάλα λίγο άουτ.

5′ Ο Μερκούρης έδωσε την πάσα στον Τσουλάκο, που πέρασε ωραία τον Βαβαρούτσο και με ψύχραιμο πλάσε νίκησε τον Κοσμά για το 1-0.

10′ Ατομική προσπάθεια του Τσουλάκου, σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ.

14′ Σέντρα του Καλαντζή από τα δεξία, εξ’ επαφής ο Βασιλόπουλος έκανε το πλάσε αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

20′ Ακόμα μία χαμένη ευκαιρία για την γηπεδούχο ομάδα με την κεφαλιά του Καλαντζή να «γλείφει» το δοκάρι του Κοσμά.

37′ Κεφαλιά – πάσα του Γεωργιόπουλου στον Βλαχόπουλου, μόνος του απέναντι από τον Κωνσταντακόπουλο, έκανε το σουτ η μπάλα άουτ.

44′ Φάουλ Καλαντζή έδιωξε με γροθιές ο Κοσμάς, στην επαναφορά ο Σταματελόπουλος η μπάλα άουτ.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

50′ Διακοπή στον αγώνα Καλαμάτα – Ανδρούσα από τον διαιτητή κ. Νίκα λόγω κεραυνού αλλά και λόγω ότι αισθάνθηκαν κάποια αδιαθεσία στο κεφάλι οι Γ. Καλογερόπουλος και Τσουλάκος.

51′ Άρχισε και πάλι ο αγώνας στο γήπεδο του Ασπροχώματος μετά από συνεχή βροχόπτωση.

55′ Κόρνερ του Μερκούρη, κεφαλιά του Μπεγέτη η μπάλα στα δίχτυα του Κοσμά για το 2-0.

77′ Ασιστ του Αθανασόπουλου, στον Μερκούρη, κακή προσπάθεια των αμυντικών της Ανδρούσας, σουτ του τελευταίου από το ύψος της μικρής περιοχής και 3-0.

84′ To γκολ της τιμής πέτυχε η Ανδρούσα και μείωσε σε 3-1 με σκόρερ τον Φώτη Γεωργιόπουλο με πλάσε μέσα από την περιοχή.

90′ Τέλος αγώνα…Καλαμάτα – Ανδρούσα 3-1. Στο τελικό του θεσμού η Μαύρη Θύελλα που θα αντιμετωπίσει την Ανδρούσα.