Πιο έτοιμη η Παναχαϊκή 2-1 τη Σπάρτη

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Παναχαϊκή επί της Σπάρτης, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο την Τετάρτη (13/9). Οι Πατρινοί έδειξαν να βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση, κόντρα σε έναν ισχυρό αντίπαλο.

Το 1-0 έκανε ο Αντωνακόπουλος στο 13′ έπειτα από λάθος της άμυνας της Σπάρτης, με το σκορ να παραμείνει ως είχε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι Λάκωνες ισοφάρισαν με τον Γουόρντεν στο 48′ και ανέβασαν την απόδοσή τους ισορροπώντας το παιχνίδι. Στο τελευταίο 20λεπτο, οι αλλαγές των δύο προπονητών έριξαν το ρυθμό, με την Παναχαϊκή να καταφέρνει να φτάσει στη νίκη με το τέρμα του Γκέσιου στο 77′ για το τελικό 2-1.

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Μπουτζίκος, Πολίμος, Μακρυδημήτρης, Σωτηράκος, Γκίνο, Φωτάκης, Μουστακόπουλος, Κυνηγόπουλος, Μασούρας, Αντωνακόπουλος

Έπαιξαν και οι Χαλκιάς, Γκέσιος, Στεργίδης, Ελευθεριάδης, Αγουρίδης, Μαστραντωνάκης, Μπιτσάκος, Φουρλάνος, Κωνσταντακόπουλος

Σπάρτη (Τζαναβάρας): Γιακουμής, Νιάρος, Ζουλιώτης, Μάγκας, Βοσνακίδης, Τζιμόντζι, Τριανταφυλλάκος, Μπέλλης, Μπαρέττας, Ράνος, Γουόρντεν.

Έπαιξαν και οι Μακρυωνίτης, Παναγιώτου, Ασπιώτης, Οικονομόπουλος, Κατσίκης, Κωστάκης, Γκρόσιος, Ευαγγέλου, Ράντι, Ντοράγκι, Σάββα

Πηγή: liganews.gr