Τα προγράμματα σε γυναίκες, νεάνιδες, παίδες και παμπαίδες

Στην Κυπαρισσία φιλοξενήθηκαν την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου οι κληρώσεις της ΕΣΠΕΠ και οι Μεσσηνιακές ομάδες έμαθαν τη σειρά με την οποία θα αντιμετωπίσουν τους αντιπάλους της.

Με εξαίρεση το Δίωνα Κυπαρισσίας, καθώς δεν πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Β’ εθνικής/ περιφερειακό στους άνδρες.

Και αυτό γιατί ο Πυργέας απέσυρε τη συμμετοχή του και προτάθηκε να γίνουν 2 όμιλοι των 6 ομάδων. Εκκρεμεί λοιπόν η κλήρωση για το εν λόγω πρωτάθλημα. Αντίθετα κλήρωσε κανονικά για τις γυναίκες στη Β’ εθνική/ περιφερειακό, για το τοπικό πρωτάθλημα, αλλά και για τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα (κορασίδων, νεανίδων, παγκορασίδων, παμπαίδων, εφήβων).

Αναλυτικά τα προγράμματα που έχουν ανακοινωθεί μέχρι σήμερα και αφορούν τους ομίλους των Μεσσηνιακών ομάδων έχει ως εξής:

Πρωτάθλημα Β’ εθνικής/ περιφερειακό γυναικών

Η’ όμιλος

1η αγωνιστική – Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Ολυμπιάδα Πατρών – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Ολυμπιάδας

Παμβοχαϊκός – ΕΑΠ

Γήπεδο Βραχατίου

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Αργος

Γήπεδο Σπάρτης

Ακρίτας – Παναχαϊκή

Κλειστό Παραλίας

2η αγωνιστική – Κυριακή 12 Νοεμβρίου

Απόλλωνας Καλαμάτας – Παναχαϊκή

Κλειστό Παραλίας

Αργος – Ακρίτας

Γήπεδο Αργους

ΕΑΠ – Σπαρτιατικός Γ.Σ.

Γήπεδο Ε.Α. Πατρών

Ολυμπιάδα Πατρών – Παμβοχαϊκός

Γήπεδο Ολυμπιάδας

3η αγωνιστική – Κυριακή 19 Νοεμβρίου

Παμβοχαϊκός– Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Βραχατίου

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Ολυμπιάδα Πατρών

Γήπεδο Σπάρτης

Ακρίτας – ΕΑΠ

Κλειστό Παραλίας

Παναχαϊκή – Αργος

Γήπεδο Παναχαϊκής

4η αγωνιστική- Κυριακή 26 Νοεμβρίου

Απόλλωνας Καλαμάτας– Αργος

Κλειστό Παραλίας

ΕΑΠ – Παναχαϊκή

Γήπεδο Ε.Α. Πατρών

Ολυμπιάδα Πατρών – Ακρίτας

Γήπεδο Ολυμπιάδας

Παμβοχαϊκός – Σπαρτιατικός Γ.Σ.

Γήπεδο Βραχατίου

5η αγωνιστική – Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Σπάρτης

Ακρίτας – Παμβοχαϊκός

Κλειστό Παραλίας

Παναχαϊκή – Ολυμπιάδα Πατρών

Γήπεδο Παναχαϊκής

Αργος – ΕΑΠ

Γήπεδο Αργους

6η αγωνιστική – Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Απόλλωνας Καλαμάτας – ΕΑΠ

Κλειστό Παραλίας

Ολυμπιάδα Πατρών – Αργος

Γήπεδο Ολυμπιάδας

Παμβοχαϊκός – Παναχαϊκή

Γήπεδο Βραχατίου

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Ακρίτας

Γήπεδο Σπάρτης

7η αγωνιστική – Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

Ακρίτας – Απόλλωνας Καλαμάτας

Κλειστό Παραλίας

Παναχαϊκή – Σπαρτιατικός Γ.Σ.

Γήπεδο Παναχαϊκής

Αργος – Παμβοχαϊκός

Γήπεδο Αργους

ΕΑΠ – Ολυμπιάδα Πατρών

Γήπεδο Ε.Α. Πατρών

Β’ όμιλος νεανίδων

1η αγωνιστική – Σάββατο 14 Οκτωβρίου

Ακρίτας – ΝΟΚ

Κλειστό Παραλίας

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Σπάρτης

2η αγωνιστική – Σάββατο 21 Οκτωβρίου

ΝΟΚ – Μεσσηνιακός

Κλειστό Παραλίας

Ακρίτας – Σπαρτιατικός Γ.Σ.

Κλειστό Παραλίας

3η αγωνιστική – Κυριακή 29 Οκτωβρίου

Μεσσηνιακός – Ακρίτας

Κλειστό Παραλίας

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – ΝΟΚ

Γήπεδο Σπάρτης

Παμπαίδων

Α’ όμιλος

1η αγωνιστική – Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Γ.Σ. Αργους

Γήπεδο Σπάρτης

Καλαμάτα ‘80 – Α.Ε. Φάριδος

Κλειστό Παραλίας

Ρεπό: ΝΟΚ

2η αγωνιστική – Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου

Γ.Σ. Αργους – Καλαμάτα ‘80

Γήπεδο Αργους

ΝΟΚ – Σπαρτιατικός

Κλειστό Παραλίας

Ρεπό: Α.Ε. Φάριδος

3η αγωνιστική – Κυριακή 21 Ιανουαρίου

Καλαμάτα ‘80 – ΝΟΚ

Κλειστό Παραλίας

Α.Ε. Φάριδος – Γ.Σ. Αργους

Γήπεδο Σπάρτης

Ρεπό: Σπαρτιατικός Γ.Σ.

4η αγωνιστική – Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

ΝΟΚ – Α.Ε. Φάριδος

Κλειστό Παραλίας

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Καλαμάτα ‘80

Γήπεδο Σπάρτης

Ρεπό: Γ.Σ. Αργους

5η αγωνιστική – Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου

Α.Ε. Φάριδος – Σπαρτιατικός Γ.Σ.

Γήπεδο Σπάρτης

Γ.Σ. Αργους – ΝΟΚ

Γήπεδο Αργους

Ρεπό: Καλαμάτα ‘80

Παίδων Α’ όμιλος

1η αγωνιστική – Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Γ.Σ. Αργους – Καλαμάτα ‘80

Γήπεδο Αργους

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Α.Ε. Φάριδος

Γήπεδο Σπάρτης

2η αγωνιστική – Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

Καλαμάτα ‘80 – Α.Ε. Φάριδος

Κλειστό Παραλίας

Γ.Σ. Αργους – Σπαρτιατικός Γ.Σ.

Γήπεδο Αργους

3η αγωνιστική – Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Α.Ε. Φάριδος – Γ.Σ. Αργους

Γήπεδο Σπάρτης

Σπαρτιατικός Γ.Σ. – Καλαμάτα ‘80

 Γήπεδο Σπάρτης

Πηγή: notosport.eleftheriaonline.gr