ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-2. Πήρε το -Χ- στο τέλος (Βίντεο)

Άγρας και Καλαμάτα αντάμειψαν με το παραπάνω του πάνω από 500 φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο των Γαργαλιάνων, την Κυριακή το απόγευμα, για τον πρώτο αγώνα του Κυπέλου Μεσσηνίας μιας και αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό, στα πλαίσια του ποδοσφαίρου, με αρκετές μονομαχίες σε όλες τις γραμμές και αρκετές κίτρινες κάρτες όπου βγήκαν από το τσεπάκι του πολύ καλού στην διαιτησία Μπλάνα.

Η Καλαμάτα μπήκε πιο δυνατά και έφτασε νωρίς στο γκολ μετά από ωραίο σουτ του Καλαντζή το οποίο τράνταξε το αριστερό δοκάρι του Καλογήρου.

Η ομάδα του Άγρα δεν άργησε να αντιδράσει και λίγα λεπτά αργότερα το πλασέ του Κούτρη σταμάτησε στα πόδια του γκολκίπερ της Καλαμάτας. Στο 18’ ο νεοαποκτηθείς Ερέκι με όμορφο σουτ από τα πλάγια έκανε το σκορ 1-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 49’ μετά από εκτέλεση φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Καλατζής βρέθηκε στο σωστό σημείο και με ένα περίεργο γύρισμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

Η Καλαμάτα πίεζε διαρκώς και κατάφερε να κάνει το 2-1 στο 78’ καθώς μετά από κεφαλιά εντός της μικρής περιοχής από τον Καλατζή η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επιστροφή της βρέθηκε στα πόδια του Λιόλιου, ο οποίος σούταρε και έκανε το 2-1.

Η ομάδα του Τέλου Άγρα όμως δεν παράτησε το παιχνίδι και κυνήγησε το αποτέλεσμα μέχρι το τελευταίο λεπτό! Έτσι στην προσπάθεια που έκανε από αριστερά ο Ερέκι κέρδισε πέναλτι στο 92′ το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο πολύ καλός Παπουτσής και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Τέλος Άγρας: Καλογήρου, Πότσης, Γεωργόπουλος, Παπουτσής, Ανδρώνης Λυκούργος του Γεωργίου, Ανδρώνης Λυκούργος του Χριστόφορου (78’ Στασινόπουλος), Εμμανουήλ, Μπούμπα (83’ Μπακάκης), Γκότσης (90’ Μπάρο), Ερέκι, Κούτρης

Καλαμάτα: Κωνσταντακόπουλος, Σταματελόπουλος (46’ Γεωργιόπουλος), Κουρέας, Λιόλιος, Τζανετέας, Μπεγέτης, Καλαντζής, Κουντάνης (46’ Κουκούτσης), Βασιλόπουλος, Τσουλάκοs, Καλογερόπουλος (78’ Κουκούτσης).