ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ – ΑΒΙΑ 2-3: Γκολ, θέαμα και τρίποντο για τους φιλοξενούμενους(ΦΩΤΟ)

Σε ένα χορταστικό ματς η Αβία κατάφερε να πάρει τη νίκη μέσα στην έδρα του Χανδριναϊκού. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Γεωργαντάς στο 19΄και στο 24ο λεπτό ο Κ.Κορμπής έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και μείωσαν με τον Καρούμπα στο 34΄, για να ισοφαρίσουν στο 50ο λεπτό με γκολ του Shahinaj. Το χρυσό γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε στο 91΄ο Γεωργαντάς, κάνοντας δύο τα προσωπικά του τέρματα και χαρίζοντας στους φιλοξενούμενους μια σπουδαία νίκη.

ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ: Βασιλόπουλος, Κλαρίδας, Κοντός Α.(76΄Καρλής), Κατηγιάννης, Ζούζουλας, Δαρσακλής(27΄Λύρας), Κοντός Φ.(85΄Μπουντάς), Ράτσεφ, Shahinaj, Memushaj, Καρούμπας

ΑΕ ΑΒΙΑΣ: Κολοκούβαρος, Καρδάσης, Βαβαρούτσος, Λυκουρέζος(75΄Ψαρρέας), Τζανετέας, Αποστολίδης, Κορμπής Κ., Γεωργαντάς, Βαβαρούτσος(84΄Γιαννέας), Γεωργίκος(66΄Αλντέσκου), Κορμπής Δ.(53΄Πολυμενέας)