Πέμπτη , 18 Οκτώβριος 2018

ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ 6-0. Τον διέλυσε και ανέβηκε στην 2η θέση

Εξάσφαιρο κρατούσε ο ΠΑΟ Καλλιθέας σήμερα που επικράτησε εύκολα με 6-0 του Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου.

Οι γηπεδούχοι «πετούσαν φωτιές» στο δεύτερο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν όλα τα γκολ και έτσι ανέβηκαν στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα μρ 46 βαθμούς, έχοντας όμως έναν αγώνα περισσότερο από την Δόξα που παίζει αύριο κόντρα στον Παναθηναϊκό Καλαμάτας.

Στο 49′ σέντρα του Λέκκα, σουτ του Δούνια η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Δούνιας έβγαλε για τον Σαμπάνι που με πλάσε έγραψε το 2-0.

Στο 57′ ο Δούνιας έκλεψε την μπάλα, πέρασε και τον τερματοφύλακα όπου σε κενή εστία έκανε το 3-0.

Στο 64′ ο Σαμπάνι, δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Σταθόπουλου για το 4-0.

Στο 85′ ο Τζουλιάνο Σούλα με προβολή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0.

Στο 87′ ο Σ. Τάφα με πλάσε από κοντά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (6-0).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Γιαννέτσο και Τσοπανάκη.

ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Nικολόπουλος, Δούνιας (65′ Σ. Τάφα), Μπάλας (35′ λ.τρ. Κατσιγιάννης), Κουφός, Κοτσίρης, Εμμανουήλ, Καραμπάτσος (71′ Κιόσα), Σαμπάνι, Ανεστόπουλος (46′ Κάππος), Λέκκας, Τζουλιάνο.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ: Σταθόπουλος (65′ Φράγκος), Ηλιόπουλος, Γιάνναρης, Χ. Πουλόπουλος (80′ Λιανός), Μαθιόπουλος, Λάζαρης, Αντωνόπουλος, Νικολακόπουλος, Σωτηρόπουλος (61′ Σικαλιάς), Σπυρόπουλος, Κωστόπουλος.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Πρώτη νίκη για Αίαντα 3-2 τον ΑΠΣ Άρις. Η βαθμολογία

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 2η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Β’ Τοπικής Κατηγορίας με την αναμέτρηση …

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ Α’ ΚΑΙ Β’ ΟΜΙΛΟ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Β’ Τοπικής, σε …

error: Content is protected !!