Τετάρτη , 20 Ιούνιος 2018

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 2-2. Στο 93′ έδωσε τον βαθμό ο Γκελκέρια (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι Απόλλωνας Καλαμάτας και Πανθουριακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Το αξιοσημείωτο στις 2 φετινές αναμετρήσεις του Απόλλων και του Πανθουριακού είναι πως στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, ο Πανθουριακός βρέθηκε να χάνει από τους φιλοξενούμενους με 0-2, καταφέρνοντας να σώσει την παρτίδα στο 94′ ισοφαρίζοντας σε 2-2. Ότι ακριβώς έγινε και εχθές στο «Λουκαρέας» σε ανάποδους ρόλους όμως, αφού στο ίδιο λεπτό ο Απόλλων κατάφερε να ισοφαρίσει και πάλι σε 2-2 ενώ είχε βρεθεί να χάνει με 0-2!! Η μόνη διαφορά πως στον πρώτο γύρο ο Πανθουριακός «έβλεπε» ακόμα τον τίτλο!

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 9′ ο Μουλιάτος έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Μπιτσάνη που με πλάσε έκανε το 0-1.

Στο 26′ ο Μουλιάτος σε μία επίθεση τραυματίστηκε στην μύτη με συνέπεια να διακοπεί ο αγώνας για 7 λεπτά και να μεταφερθεί στο Νοσοκομείο Καλαμάτας για περαιτέρω εξετάσεις.

Στο 32′ ο Μπιτσάνης με προβολή, ύστερα από φάουλ του Τριανταφυλλάκη έγραψε το 0-2.

Στο 43′ σουτ δυνατό του Αντεμάι, απέκρουσε ο Γκελκέρια, νέο σουτ του Αλεξόπουλου πάλι ο Σταθάς έδιωξε την μπάλα αλλά από κοντά ο Γκελκέρια την έστειλε στα δίχτυα για το 1-2.

Στο 58′ σουτ ξαφνικό του Κουντάνη, έδιωξε σε κόρνερ ο Σταθάς.

Στο 84′ ο Σεφεράσι ανέτρεψε τον Αλεξόπουλο και έτσι αποβλήθηκε από το παιχνίδι.

Στο 85′ ο Αλεξόπουλος απέναντι από τον Σταθά, έκανε το σουτ άλλα η μπάλα πέρασε άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Κασκάνη και Βρυώνη.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Οικονομόπουλος, Κακαλής, Μανωλόπουλος, Λαγωνικάκος, Τσουλάκος, Γκελκέρια, Παυλάκος (60′ Παλιατσέας), Κουντάνης, Βασιλόπουλος, Αλεξόπουλος, Αντεμάι.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Σταθάς, Κλουβάτος, Πατσιώτης, Τριανταφυλλάκης, Σεφεράσι, Πανταζής (68′ Koυρούπης), Χελάς, Μπιτσάνης, Μουλιάτος (26′ λ.τρ. Βυζάς), Αργυρόπουλος. Τριανταφυλλάκης.