Σάββατο , 20 Οκτώβριος 2018

Πανελλήνιο Παίδων: Ελπίδα Αμπελοκήπων. Έβρος Σουφλίου, Καλαμάτα 80 και ΓΕ Ηρακλείου στο final-4

Ελπίδα Αμπελοκήπων, Έβρος Σουφλίου, ΓΕ Ηρακλείου και Καλαμάτα 80 προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων.

Στο κλειστό της Παραλίας βρέθηκε για να παρακολουθήσει τους αγώνες ο Πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος και ο ταμίας Τάκης Καβαλιεράκης.

Ημιτελική φάση Α’ και Β’ ομίλων – ΔΑΚ Πολίχνης
Κυριακή 6 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς – ΑΠΣ Αίας 3-1 (28-26, 25-27, 25-22, 25-23)

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Μαμάης, Καραβιδόπουλος): Σιμήτος, Γιαμακίδης Κιοσσές, Πέτρου, Γιαμούκογλου, Σαλταφερίδης, Ανωνιάδης (λ), Ρετζέπης, Μαγδαλινίδης, Χατζηνάκος, Αθανασίου, Τακματζίδης, Παπουλίδης, Πούλος Γ. (λ).
ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Σδραυκάκης Π.): Δρουμούζης (λ), Πατσίδης, Κλεανείδης, Αφεντουλίδης, Καλαγασίδης, Ζλατιντσής, Σκαρλάτος, Σδραυκάκης Γ., Καραολάνης, Πεντίδης Β-Κ., Καμαριώτης, Τσαβαρίδης (λ).
ΑΣΑ Έβρος – ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (20-25, 25-10, 25-16, 26-24)

ΑΣΑ ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Μούχλιας Ν., Τάσιου Γ.): Μούχλιας Δ., Πανταζής, Μουχταρίδης, Παπαδημητρίου, Τάσιου Π., Αλεξούδης, Μπακαλούδης, Ντούμας, Ψάρρας, Καζαριάν, Τιάκας, Μιλκίδης, Κεσούδης.
Α.Ο.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Πασαλίδης Γ., Σκαρλατίδης Α) : Σκαρλατίδης Σ., Κανταρίδης, Τσιρούδης, Βαρσαμίδης, Παλλάκης, Αντωνιάδης, Παπαναστασίου, Πεχλιβανίδης, Φιλιππίδης, Εμμανουηλίδης, Βλασακίδης, Μποζίδης.
Ημιτελική φάση Γ’ και Δ’ ομίλων – Παραλίας (Καλαμάτα)
Κυριακή 6 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου – Ολυμπιακός 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23)
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης Ν.): Σταυρακάκης Β., Αναστασάκης Γ., Γεωλδάσης Σ., Παχιαδάκης Μ., Αναπολιωτάκης Μ., Αλεξανδρόπουλος Χ., Οικονόμου Ν. ,Σπινθάκης Κ., Ναλμπάντης Γ., Βροντάκης Θ., Μαυρίδης Θ., Ματαλλιωτάκης Ν., Σιμάτος Γ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κυριακάκης Σπ. – Ζωγραφάκης Μ.): Ζωγραφάκης, Στράτος Απ., Χατζηκλημάνογλου, Δασκαλέρος, Μπαραμπάτης, Αθανασίου, Σαμπουτζής, Μάρτος, Μπακοδήμος, Ρούσσας, Μαζωνάκης, Στράτος Αθ.

Καλαμάτα 80 – ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-23, 25-23, 14-25, 25-21)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Κουλιέρης): Βλάσσης Ν., Ψαρρέας, Μπιρμπιλής, Μαργέλης, Πλακιάς, Χανδρινός Σ., Βλάσσης Π., Μασούρας, Βραχάτης, Παπούλιας, Κλημεντίδης Α., Κλημεντίδης Κ., Χανδρινός Α., Ρίζος.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Γεωργούντζος Π.): Αναγνωστόπουλος, Σαμαρτζής, Παπαδάκης, Σταμπέλος, Αποστόλου, Καραμπάγιας, Πυρομάλλης, Λούβρος, Φραγκιαδάκης, Κωνσταντακόπουλος, Κοφίτης, Σεμιντέκολο, Χάκας
Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης:
A’ όμιλος – Ι. Λεμονίδης (Αμπελόκηποι)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-14, 25-06, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας – ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΠΟ Μουδανιών – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-19, 25-21, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Ελπίς 2-3 (23-25, 25-23, 25-19, 19-25, 08-15)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΕΑ Λαρίσης – ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (22-25, 17-25, 13-25)
ΑΣ Ελπίς – ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-16, 25-15, 25-08)
Βαθμολογία
1. ΑΣ Ελπίς 8β. (9-2)
2. ΑΟ Ορεστιάδας 7β. (8-3)
3. ΠΟ Μουδανιών 3β. (3-6)
4. ΕΑ Λαρίσης 0β. (0-9)
Β’ όμιλος – ΔΑΚ Ευόσμου (Εύοσμος)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΣΑ Έβρος 0-3 (14-25, 17-25, 15-25)
ΑΠΣ Αίας – ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-17)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΑΠΣ Αίας – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-15, 25-14, 25-17)
ΑΟ Πρέβεζας – ΑΣΑ Έβρος 0-3 (11-25, 21-25, 10-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΟ Πρέβεζας 2-3 (25-20, 18-25, 25-22, 24-26, 09-15)
ΑΣΑ Έβρος – ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-18, 25-13, 25-17)
Βαθμολογία
1. ΑΣΑ Έβρος 9β. (9-0)
2. ΑΠΣ Αίας 6β. (6-3)
3. ΑΟ Πρέβεζας 2β. (3-8)
4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 1β. (2-9)
Γ’ όμιλος – Παραλίας (Καλαμάτα)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΕ Αρμενίων – ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (20-25, 15-25, 12-25)
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-14, 25-15, 25-21)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-13, 25-16, 25-19)
ΑΣΠ Απόλλων – ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (18-25, 20-25, 14-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΑΟΝΣ Μίλων – ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (24-26, 19-25, 21-25)
ΑΕ Αρμενίων – ΑΣΠ Απόλλων 2-3 (25-20, 25-21, 20-25, 18-25, 08-15)
Βαθμολογία
1. ΓΕ Ηρακλείου 9β. (9-0)
2. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-3)
3. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (3-8)
4. ΑΕ Αρμενίων 1β. (2-9)
Δ’ όμιλος – Παραλίας (Καλαμάτα):
Πέμπτη 3 Μαΐου
Ολυμπιακός – ΑΕΚ 3-2 (22-25, 31-29, 15-25, 25-23, 15-08)
Παρασκευή 4 Μαΐου
Ολυμπιακός – Καλαμάτα 80 1-3 (21-25, 12-25, 28-26, 19-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
Καλαμάτα 80 – ΑΕΚ 3-2 (22-25, 18-25, 25-21, 25-21, 15-10)
Βαθμολογία
1. Καλαμάτα 80 5β. (6-3)
2. Ολυμπιακός 2β. (4-5)
3. ΑΕΚ 2β. (4-6)
Πηγή: volleyball.gr

Δείτε ακόμα...

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Εκτός έδρας πρεμιέρα στο Βύρωνα

Από την Αθήνα θα ξεκινήσει το φετινό ταξίδι του Μεσσηνιακού στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ …

Α2 ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Πρόγραμμα – Διαιτητές

Δείτε το πρόγραμμα και τους διαιτητές όλων των εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 20-22 Οκτωβρίου. …

error: Content is protected !!