Σάββατο , 20 Οκτώβριος 2018

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 2-9. Η πιο ευρεία νίκη με σόου Μουλιάτου (ΒΙΝΤΕΟ)

Πολύ εύκολα από ότι δείχνει και το τελικό σκορ ο δεύτερος Πανθουριακός νίκησε τον ουραγό Μιλτιάδη με 9-2 με προσωπικό σόου του Γιώργου Μουλιάτου που πέτυχε 5 γκολ και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της Α’ Τοπικής με 27 γκολ αντί του Βαγγέλη Λαθύρη που σταμάτησε στα 26 γκολ.

Στο 7’ ο Μουλιάτος άνοιξε το σκορ και στο 20’ ο Μπιτσάνης έκανε το 0-2, με τον Πανταζή να πετυχαίνει το 0-3 στο 25’. Ο Μουλιάτος στο 32’ και το 43’ έκανε το 0-5 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ο τυπικά γηπεδούχος Μιλτιάδης μείωσε σε 1-5 στο 50’ με τον Ζώτο. Πέντε λεπτά αργότερα ο Χελάς έγραψε το 1-6. Η ομάδα του Πύργου πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 64’ με φάουλ του Παναγιωτόπουλου. Στο 70’ ο Μουλιάτος με πέναλτι έκανε το 2-7 και ο ίδιος παίκτης στο 78’ το 2-8. Το τελικό 2-9 διαμόρφωσε ο Τριανταφυλλάκης στο 85’.

Το ματς σφύριξε ο Πλακογιάννης, με βοηθούς τους Π. Νικολόπουλο και Σβαρνιά.

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Δημητρακόπουλος, Τσέρτος, Ταχίρι, Ζώτος, Παυλόγιαννης, Γεωργακόπουλος (67’ Ιωάννου), Παναγιωτόπουλος, Βάγγαλης, Φωτόπουλος, Κανελλόπουλος, Παντελής.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Φαββατάς, Παντσιώτης, Δημητρακόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Πανταζής, Μουλιάτος, Μπιτσάνης (55’ Λάσκαρης), Κλουβάτος (60’ Σεφεράσι), Μουστάκας, Βυζάς, Κουρούπης (46’ Χελάς).

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Οι διαιτητές και οι βοηθοί της 4ης αγωνιστικής

Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣ Μεσσηνίας οι διαιτητές μαζί με τους βοηθούς για την 4η αγωνιστική …

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Θέλει την πρώτη νίκη κόντρα στην ΑΕ Μάνης

Ένας διαφορετικός Ολυμπιακός Καλαμάτας συστήνεται την νέα αγωνιστική χρονιά όσον αφορά το Πρωτάθλημα της Α’ …

error: Content is protected !!