Κυριακή , 22 Ιούλιος 2018

Πανελλήνιο Παίδων: 4η θέση για την Καλαμάτα ’80. Καλύτερος επιθετικός ο Σπύρος Χανδρινός

Με MVP τον Δημήτρη Μούχλια, ο Έβρος Σουφλίου νίκησε με 3-0 σετ την ΓΕ Ηρακλείου και κατέκτησε για πρώτη φορά τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στους παίδες.
Ο αγώνας Έβρος Σουφλίου – ΓΕ Ηρακλείου ήταν ο τελευταίος που σφύριξε ο διαιτητής Παναγιώτης Καπάνταης που αποσύρθηκε από την ενεργό δράση. Κατά την διάρκεια των απονομών, ο Γενικός Γραμματέας της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής και ο Πρόεδρος της Ο.Δ.Β.Ε. Σταύρος Μαυρικίδης, τίμησαν τον Καπάνταη για την προσφορά του στο βόλεϊ.

Η Ομοσπονδία απέμεινε τιμητική πλακέτα στον Δήμαρχο Μοσχάτου-Ταύρου Ανδρέα Ευθυμίου. Την βράβευση έκανε ο Γενικός Γραμματέας της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής. Τιμητική πλακέτα δόθηκε στον Εντεταλμένο Σύμβουλο Αθλητισμού Περιφέρειας Αττικής Σπύρο Πάντζα, την οποία παρέλαβε ο Αντιδήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Γεώργιος Φελάς, από τον Αντιπρόεδρο της Ε.Ο.ΠΕ. Λευτέρη Κογκαλίδη.

Μετάλλια, διπλώματα και το τρόπαιο στον πρωταθλητή Έβρο Σουφλίου έδωσαν ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου Ανδρέας Ευθυμίου και ο Γενικός Γραμματέας της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής.

Μετάλλια και διπλώματα στην 2η ΓΕ Ηρακλείου έδωσαν ο Αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Λευτέρης Κογκαλίδης και ο Ταμίας Τάκης Καβαλιεράκης.

Mετάλλια και διπλώματα στην 3η Ελπίδα Αμπελοκήπων έδωσαν ο Αντιδήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου Γεώργιος Φελάς και το μέλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.ΠΕ. Ελένη Καζάκου.

Διπλώματα στην Καλαμάτα 80 που κατέλαβε την 4η θέση έδωσε ο ο Πρόεδρος της Ο.Δ.Β.Ε. Σταύρος Μαυρικίδης.

MVP: Δημήτρης Μούχλιας (Έβρος Σουφλίου). Την βράβευση έκανε ο Ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Τάκης Καβαλιεράκης.
Καλύτερος επιθετικός: Σπύρος Χανδρινός (Καλαμάτα 80). Την βράβευση έκανε ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Παμπαίδων Γιώργος Μπακοδήμος.
Καλύτερος πασαδόρος: Χρήστος Γιαμακίδης (Ελπίδα Αμπελοκήπων). Την βράβευση έκανε ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Παίδων Στέφανος Νανάς.
Καλύτερος μπλοκέρ: Μανώλης Αναπολιωτάκης (ΓΕ Ηρακλείου). Την βράβευση έκανε ο Πρόεδρος της Ο.Δ.Β.Ε. Σταύρος Μαυρικίδης.
Καλύτερος σέρβερ: Βαγγέλης Κεσούδης (Έβρος Σουφλίου). Την βράβευση έκανε ο Αντιδήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου Γεώργιος Φελάς.
Καλύτερο λίμπερο: Θεόφιλος Μαυρίδης (ΓΕ Ηρακλείου). Την βράβευση έκανε το μέλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.ΠΕ. Ελένη Καζάκου.
Τo πρόγραμμα του final-4 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων (Μοσχάτο)
Παρασκευή 22 Ιουνίου
ΑΣΑ Έβρος – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-0 (25-23, 25-20, 25-22)
ΑΣ Ελπίς – ΓΕ Ηρακλείου 2-3 (24-26, 25-20, 23-25, 25-18, 11-15)
Σάββατο 23 Ιουνίου
ΑΣ Ελπίς – ΑΣΑ Έβρος 3-2 (25-27, 25-22, 21-25, 25-16, 15-13)
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-1 (25-23, 25-21, 14-25, 25-20)
Κυριακή 24 Ιουνίου
ΑΟ Καλαμάτα 80 – ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-19, 24-26, 25-21, 23-25, 04-15)
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Κουλιέρης): Βλάσσης Ν., Βλάσσης Π., Βραχάτης, Κλημεντίδης Α., Κλημεντίδης Κ. Μαργέλης, Μασούρας, Μπιρμπιλής, Μπούνας, Παπούλιας, Πλάκιας, Ρίζος, Φράγκος, Χανδρινός Α., Χανδρινός Σ., Ψαρρέας.
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Μαμάης): Σιμητός, Γιαμακίδης, Πέτρου, Γιαμουκόγλου, Σαλταφερίδης, Αντωνιάδης, Ρετζέπης, Μαγδαλιανίδης, Σειράς, Χατζηνάκος, Αθανασίου, Τακματζίδης, Παπουλίδης, Πούλος.
ΑΣΑ Έβρος – ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-20, 25-14, 28-26)
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Μούχλιας): Μούχλιας, Ντούμας, Παπαδημητρίου, Κεσούδης, Πανταζής, Τιάκας, Τάσιου, Μιλκίδης, Καζαριάν, Αλεξούδης, Αλατζιάς, Ψάρρας, Μπακαλούδης, Μουχταρίδης.
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης): Σταυρακάκης, Σιμάτος, Αναπολιωτάκης, Αλεξανδρόπουλος, Γεωλδάσης, Βροντάκης, Παχιαδάκης, Γκλέντις, Ναλμπάντης, Οικονόμου, Αναστασάκης, Σοινθάκης, Ματαλιωτάκης, Μαυρίδης.
 Βαθμολογία
1. ΑΣΑ Έβρος 7β. (8-3)
2. ΓΕ Ηρακλείου 5β. (6-6)
3. ΑΣ Ελπίς 5β. (8-7)
4. Καλαμάτα 80 1β. (3-9)
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1984: Άρης Νικαίας
1985: Πανελλήνιος
1986: Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
1987: Φιλία Ηλιούπολης
1988: Άρης
1989: ΑΟ Ορεστιάδας
1990: ΓΑΣ Έδεσσας
1991: ΑΟ Ορεστιάδας
1992: ΑΟ Ορεστιάδας
1993: ΑΟ Ορεστιάδας
1994; Φιλία Ηλιούπολης
1995: ΑΟ Κηφισιάς
1996: Άρης Νικαίας
1997: Άρης Νικαίας
1998: Άρης Νικαίας
1999: Ορφέας Ηλιούπολης
2000: ΑΟ Ορεστιάδας
2001: Ηρακλής
2002: Ηρακλής
2003: Ηρακλής
2004: Ηρακλής
2005: Ηρακλής
2006: Ηρακλής
2007: Ηρακλής
2008: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2009: Ολυμπιακός
2010: Ηρακλής
2011: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2012: Ηρακλής
2013: Ηρακλής
2014: ΑΟΝΣ Μίλων
2015: ΓΣ Ηρακλής
2016: Πήγασος Πολίχνης
2017: Ολυμπιακός ΣΦΠ
2018: ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου
Πηγή: volleyball.gr

Δείτε ακόμα...

Την Παρασκευή 20 Ιουλίου οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων

Στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. και ώρα 12.00 θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της Volleyleague …

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Παραμονή Σουρή και πακέτο μεταγραφών (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

«Το τμήμα Βόλεϊ του ιστορικού Συλλόγου μας συμπλήρωσε 90 χρόνια προσφοράς στον αθλητισμό και στον …