Σάββατο , 18 Αύγουστος 2018

Με βασικό τον Παπασταθόπουλο η Άρσεναλ, 5-1 την Παρί Σεν Ζερμέν

Η Άρσεναλ συνέτριψε 5-1 την Παρί Σεν Ζερμέν σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το Σάββατο στη Σιγκαπούρη, στο πλαίσιο του International Champions Cup.
Οι «κανονιέρηδες» παρατάχθηκαν στον αγώνα με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο στην αρχική ενδεκάδα τους, ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον Χόλντινγκ στο 63΄, ενώ ο Ντίνος Μαυροπάνος δεν χρησιμοποιήθηκε.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Οζίλ, ενώ η Παρί ισοφάρισε στο 60΄ με το πέναλτι του Ενκουνκού. Από εκεί και πέρα, η Άρσεναλ… άστραψε και βρόντηξε και πήρε τη νίκη με τα τέρματα των Λακαζέτ (67΄, 71΄), Χόλντινγκ (87΄) και Ενκέτια (90+3΄).

Πηγή: zougla.gr

ΑΕΚ – Σέλτικ: «Πέταξε» για τα αστέρια ο Δικέφαλος! «Αποτελείωσε» τους Σκωτσέζους στο ΟΑΚΑ – videos

Με μεγάλη σοβαρότητα σε όλο το ματς και «χτυπώντας” στην αρχή κάθε ημιχρόνου, η ΑΕΚ …

Σπαρτάκ Μόσχας – ΠΑΟΚ: Ανίκητος και στη Ρωσία! – videos

Ο ΠΑΟΚ δεν έχασε ούτε στον τέταρτο φετινό του αγώνα στα προκριματικά του Champions League …