Τετάρτη , 17 Οκτώβριος 2018

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 6-0. Η άνοδος δεν χάνεται (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ – ΒΙΝΤΕΟ)

Παράσταση για έναν…, ήταν η αναμέτρηση Πάμισος – Απόλλωνας Καλαμάτας που έληξε με σκορ 6-0 στο γήπεδο της Μεσσήνης.

Οι Νησιώτες ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν ότι ήθελαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο, πρόσθεσαν ακόμα τρεις βαθμούς και πλέον η άνοδος είναι μία ανάσα και συγκεκριμένα δύο βαθμούς.

Από την άλλη, ο Απόλλωνας φάνηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο με την ήττα να έρχεται φυσιολογικά και δίκαια.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 10′ ο Μπίσσα από το ύψος της μεγάλης περιοχής με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπαχράμη για το 1-0.

Στο 13′ ο Αλεξόπουλος από κοντά με σουτ, έδιωξε σε κόρνερ ο Αντωνόπουλος.

Στο 27′ εκπληκτικό σουτ του Μανωλόπουλου έξω από την περιοχή, ο Αντωνόπουλος έδιωξε την μπάλα η οποία βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 48′ ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά του Μωράκη και 2-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 53′ ασίστ του Τσουλάκου στον Μπίσσα, πλασέ του τελευταίου και 3-0 για τον Πάμισο.

Στο 68′ Σουτ Κακαλή σε κόρνερ έδιωξε ο Αντωνόπουλος.

Στο 70′ ο Λαθύρης με ωραία ατομική προσπάθεια, μπήκε μέσα στην περιοχή και με σουτ σημείωσε το 4-0.

Στο 79′ ο Κάνιστρας έκανε την πάσα στον Καραγιάννη που με σουτ ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 5-0.

Στο 90′ ο Σταματελόπουλος με κοντινό πλάσε έγραψε το ευρύ 6-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καρβούνης, με βοηθούς τους Ρηγόπουλο και Βοσνάκη.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Αντωνόπουλος (75′ Αλεξόπουλος), Αριστομενόπουλος, Βέλλης, Μπαστακός, Μπερερής, Μωράκης, Λαθύρης (71′ Καραγιάννης), Κάνιστρας (80′ Σταματελόπουλος), Τσουλάκος, Παπαδόπουλος (75′ Μπογκντάνι), Μπίσσα.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μπαχράμης, Κακαλής, Παπαδέας, Κουντάνης, Παυλάκος, Αντεμάι, Τσουλάκος, Βασιλόπουλος, Αλεξόπουλος, Μανωλόπουλος, Γκελκέρια.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

ΒΙΝΤΕΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Μεγάλο μπαμ με Φώτη Γεωργιόπουλο

Mία πολύ μεγάλη και σπουδαία μεταγραφή ολοκλήρωσε κυριολεκτικά πριν λίγα λεπτά ο Ολυμπιακός Ανάληψης. Η …

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Νέος Πρόεδρος ο Κώστας Καψαλόποδας

Διοικητικό συμβούλιο πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στην ομάδα του Ολυμπιακού Ανάληψης όπου είχαμε αλλαγή ρόλων με …

error: Content is protected !!