Παρασκευή , 19 Οκτώβριος 2018

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ – ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ 3-0. «Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Σπερχογείας πήρε την νίκη με 3-0 κόντρα στον ΑΟ Μεθώνης στο γήπεδο Π. Γεωργανάς.

Η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου είχε την υπεροχή στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα και πλέον ο επαναληπτικός αγώνας είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.

Η Μεθώνη τώρα, κράτησε το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 19′ ο Καραγιάννης έκανε την πάσα στον Γιακουμή που έκανε το σουτ σε τετ α τετ αλλά απέκρουσε ο Κανελλόπουλος.

Στο 28′ σέντρα του Δημητρίου, σουτ του Γιακουμή, απέκρουσε ο Κανελλόπουλος των φιλοξενούμενων.

Στο 35′ διαγώνιο σουτ του Κωστόπουλου, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο 50′ σέντρα του Κωστόπουλου, κεφαλιά του Γιακουμή, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κανελλόπουλος.

Στο 59′ ο Παπαγιαννόπουλος βρήκε τον Γιακουμή που έστρωσε για τον Κωστόπουλο που με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 74′ ο Ι. Καραχάλιος προς κενής εστία έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 86′ ο Γιακουμής με πλάσε σημείωσε το 2-0, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.

Στο 92′ ο Λαγωνικάκος κατάφερε να σημείωσε το 3-0 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Τσαβδαρίδη και Παναγιωτόπουλο.

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ: Καλλιντέρης, Δημητρίου, Ε. Δωδεκάτος (83′ Koυμπανάκης), Λαγωνικάκος, Γ. Δωδεκάτος, Παπαγιαννόπουλος, Κωστόπουλος, Ηρ. Καραχάλιος, Ι. Καραχάλιος (88′ Παπαδόγκονας), Καραγιάννης, Γιακουμής.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Κανελλόπουλος, Κότι, Μπάμπαλης, Πανανικολόπουλος, Ηλιόπουλος, Τρυφωνόπουλος (68′ Κοτσίρης), Σαμπάνι, Βουρνάς (61′ Σούλι), Τσατάς, Τριανταφυλλάκης (82′ Ασημάκης).