Τετάρτη , 17 Οκτώβριος 2018

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 2-3. Προβάδισμα πρόκρισης για τους «κυανόλευκους» (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Την εκτός έδρας νίκη και το προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε ο Εθνικός Μελιγαλά που νίκησε στο γήπεδο της Κυπαρισσίας με 3-2 τον ΠΑΟ Καλού Νερού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πήραν προβάδισμα με 0-2 στο 20λεπτο.

Κάπου εκεί χαλάρωσαν με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 2-2 με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Την λύση έδωσε όμως ο Νίκος Λάγιος που με προσωπικό του γκολ, σύνολο δύο στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 19′ ο Γεωργιόπουλος με σουτ έκανε το 0-1.

Στο 21′ ο Λάγιος σε κενή εστία με πλάσε σημείωσε το 0-2.

Στο 44′ ο Παναγούλιας πετυχαίνει γκολ και μειώνει σε 1-2 για την ομάδα του.

Στο 47′ ο Δεμπεγιώτης με κοντινό πλάσε ισοφάρισε σε 2-2

Στο 73′ ο Καρατζούλιας έκανε την ασίστ στον Λάγιο που με σουτ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του (2-3).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πλακογιάννης, με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Γιαννέτσο.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Σταυρόπουλος, Γ. Βλάμης, Κώτσος, Παναγούλιας, Μητρόπουλος (60′ Πλακάς), Κ. Λαμπρόπουλος, Π. Λαμπρόπουλος, Κορμπής (78′ Μουζής), Δεμπεγιώτης, Ανδρεόπουλος, Μαραγκούλιας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Σπάλλας, Δημητρίου, Σεμούνι, Ξυδιάς (60′ Διακουμάκος), Λάγιος, Γεωργιόπουλος, Θανόπουλος, Μακρής, Χαραλαμπόπουλος, Καρατζούλιας, Σαραντόπουλος (80′ Ρουμελιώτης).