Τρίτη , 20 Νοέμβριος 2018

Άρης – Λάρισα: Πετάει «φωτιές» η ομάδα του Ερέρα! Στην κορυφή οι Θεσσαλονικείς

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, ο Άρης έδειξε ιδιαίτερα αποτελεσματικός στην επίθεση και με τους Γιουνές και Ντιγκινί να βρίσκουν δίχτυα, πήρε άνετη νίκη με 2-0 επί της ΑΕΛ, που δεν τα κατάφερε και στο δεύτερο εκτός έδρας παιχνίδι της στη Superleague.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά «σκληρό» με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ελάχιστες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο 45λεπτο, οι Θεσσαλονικείς προσπάθησαν να «πιέσουν» περισσότερο για ένα γκολ και τα κατάφεραν με μία επιθετική… καταιγίδα μέσα σε ένα πεντάλεπτο.

Στο 70 ο Γιουνές έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Κρίστισον με κεφαλιά, αλλά στο 72′ ήταν πιο εύστοχος και χρειάστηκε απλώς τον… ώμο του για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του. Πριν προλάβει να «καταλάβουν» τι έγινε στην ΑΕΛ μάλιστα, ο Ντιγκινί «χτύπησε» για δεύτερο συνεχόμενο ματς και με προβολή από κοντά έκανε το 2-0, που έβαλε ουσιαστικά τέλος στο ματς.

Πηγή: newsit.gr

Αθώωση Σταθόπουλου για την κάρτα υγείας της ΕΠΟ πρότεινε ο εισαγγελέας

Εννέα από τα 22 πρώην μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΠΟ πρότεινε ως ένοχους ο …

Εντυπωσιάζει ο Δημήτρης Τσιγάρος στην Οστάνδη (ΒΙΝΤΕΟ)

Θετικές εμφανίσεις με την φανέλα της Οστάνδης πραγματοποιεί ο τερματοφύλακας Δημήτρης Τσιγάρος. Ο 20χρονος πορτιέρο …

error: Content is protected !!