Παρασκευή , 16 Νοέμβριος 2018

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ – ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 0-1. Με μπόλικο άγχος και με γκολ στην παράταση (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Έπρεπε να χρειαστεί η διαδικασία της παράτασης για να μπορέσει ο Τσικλητήρας Πύλου να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Η ομάδα του Γιώργου Αργυρόπουλου τα βρήκε σκούρα κόντρα στον αξιόμαχο Απόλλωνα Πεταλιδίου επικρατώντας τελικά με 1-0 με σκόρερ τον Φώτη Διακουμή στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης καθώς η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με σκορ 0-0.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 8′ σέντρα – σουτ του Σούλα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ρακόπουλου.

Στο 14′ φάουλ του Χ. Τρίψα, έδιωξε ο Ρακόπουλος με την μπάλα να βρίσκει και στο κάθετο δοκάρι.

Στο 35′ ο Κωτσάκης από δεξιά έκανε την σέντρα, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε πλάγιο άουτ.

Στο 39′ και στο 40′ χαμένες ευκαιρίες των γηπεδούχων με τους Ξαρχάκο και Κορμπή.

Στο 67′ ο διαιτητής κ. Καυκάς απομάκρυνε από τον αγωνιστικό χώρο τον κ. Μηλίτση του Απόλλωνα Πεταλιδίου για διαμαρτυρία.

Στο 114′ κόρνερ του Χρ. Τρίψα έδιωξε ο Ρακόπουλος, η μπάλα έφθασε στον Κουρεμπανά που έκανε το σουτ πάλι έδιωξε ο Ρακόπουλος και από κοντά ο Διακουμής με πλάσε την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς, με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Παναγιωτόπουλο.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ: Ρακόπουλος, Σαραντόπουλος (66′ Καπρουλάς), Γιαννόπουλος, Ξαρχάκος, Κωτσάκης, Κορμπής, Θεριός (70′ Πολίτης), Φωτόπουλος, Ι. Παναγόπουλος (118′ Δημητρόπουλος), Ψυχογιάννης, Γ. Παναγόπουλος.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Ντουγερόγλου, Παπαγεωργίου, Μέμα (55′ Ηλιάδης), Τσώνης (120′ Ζίου), Χρ. Τρίψας, Καγιανάς, Γ. Τρίψας, Σούλα (67′ Παυλάκος), Διακουμής, Κωτσοβός (91′ Κουρεμπανάς), Σεφεράσι.