Δευτέρα , 17 Δεκέμβριος 2018

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλεξόπουλος «Δουλέψαμε σωστά και βγήκε μέσα στο γήπεδο»

Την πρόκριση στη Δ’ φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας πήρε ο Απόλλωνας Καλαμάτας, ο οποίος το απόγευμα του Σαββάτου κέρδισε στο γήπεδο του Ασπροχώματος με 3-1 τον Α.Ο. Διαβολιτσίου.

Από τους πρωταγωνιστές του αγώνα ήταν ο επιθετικός του Απόλλωνα Βαγγέλης Αλεξόπουλος, ο οποίος σημείωσε τα δύο πρώτα γκολ της ομάδας και άνοιξε το δρόμο για την πρόκριση.

Ο ίδιος ο παίκτης, μίλησε στο taklin.gr, σημειώνοντας τα εξής: «Γνωρίζαμε ότι έχουμε να δώσουμε έναν δύσκολο αγώνα για το κύπελλο και σίγουρα ο αντίπαλος μας έδινε επιπλέον κίνητρο έτσι ώστε να μπούμε δυνατά και να πάρουμε την πρόκριση!

Είχαμε δουλέψει καλά όλη την εβδομάδα και βγήκε στο γήπεδο! Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και πήγαμε στο ημίχρονο με το 0-0 . Στο δεύτερο μέρος ανεβήκαμε λίγο, ελέγξαμε το ρυθμό μας και τελικά πήραμε την νίκη.

«Να πάρουμε την νίκη και με Ανδρούσα»

«Όσο για την συνέχεια ακολουθεί ακόμα ένα δύσκολο ματς με την Ανδρούσα και πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και προσγειωμένοι γιατί είναι μια ομάδα που διαθέτει εμπειρία και ξέρει τι θέλει όταν αγωνίζεται μέσα στο γήπεδο. Θα δουλέψουμε όλη την εβδομάδα και ευελπιστούμε να πάρουμε την νίκη και σε αυτό το ματς».

Α’ ΤΟΠΙΚΗ – ΣΚΟΡΕΡ: Αυξάνει την διαφορά ο Γιάννης Καλογερόπουλος

Δύο γκολ πέτυχε με την φανέλα της Ανδρούσας στο πρόσφατο παιχνίδι με τον Πανθουριακό ο …

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Παραμένει στην κορυφή ο ΑΟΔ. Από κοντά Απόλλωνας και Πύλος. Ρεπορτάζ από όλους τους αγώνες (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α’ Τοπικής μετά το πέρας της 11ης …

error: Content is protected !!