Πέμπτη , 18 Οκτώβριος 2018

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Αργυρόπουλος «Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου»

Χρειάστηκε ένα γκολ του Φώτη Διακουμή στο 115’ της παράτασης για να κάμψει ο Τσικλητήρας Πύλου την αντίσταση του αξιόμαχου Απόλλωνα Πεταλιδίου και να πάρει τη νίκη με σκορ 1-0.

Οι Πυλιώτες τα βρήκαν σκούρα στην έδρα μιας ομάδας μικρότερης κατηγορίας, όμως έστω και στο… παραπέντε βρήκαν τη λύση και δεν πήγαν το ματς στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι.

Ο προπονητής του Τσικλητήρα Πύλου, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο. Είχαμε την υπεροχή καθ’ολη την διάρκεια του αγώνα. Σταθήκαμε άτυχοι αφού είχαμε τρία δοκάρια που έαν είχαν γίνει γκολ θα είχε αλλάξει η ροή του αγώνα.

Στην παράταση κυριαρχήσαμε πλήρως, χάσαμε πολλές ευκαιρίες και τελικά κατάφεραμε να πετύχουμε το νικητήριο γκολ, λίγα λεπτά πριν το τέλος. Δεν έμεινα ευχαριστημένος από την απόδοση μας αλλά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κατέβαλαν.