Παρασκευή , 14 Δεκέμβριος 2018

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΝΔΡΟΥΣΑ 2-1. Με επική ανατροπή στην ημιτελική φάση

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας βρίσκεται στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας μιας και πριν λίγη ώρα νίκησε με 2-1 την Ανδρούσα στο γήπεδο του Ασπροχώματος.

Η ομάδα του Τάκη Σακελλαρόπουλου έκανε μία επική ανατροπή αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 στο ημίχρονο και κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς με δύο γκολ στην επανάληψη.

Ο αγώνας γενικά κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα με την ομάδα του Νίκου Γεωργακλή να πετυχαίνει το γκολ λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Απόλλωνας όπως στο πρώτο μέρος έτσι και στο δεύτερο μέρος ξεκίνησε δυνατά αλλά μόνο στην επανάληψη κατάφερε να κάνει τις ευκαιρίες γκολ.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 5′ σουτ του Κουτσουρόπουλου μπλόκαρε ο Κατσίποδας.

Στο 17′ σουτ του Κουντάνη η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 32′ ο Σπανός εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κατσίποδα.

Στο 40′ φάουλ του Μανωλόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 44′ σουτ του Χαρμπίλα μπλόκαρε ο Γιακουμής.

Στο επόμενο λεπτό, ο Α. Καλογερόπουλος έβγαλε την σέντρα, ο Ξεροβάσιλας έκανε το σουτ από πλάγια μέσα στην περιοχή και ο απερχόμενος Διαμαντής την έσπρωξε στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 50′ ο Τσουλάκος έκανε την σέντρα, κεφαλιά του Τρικουράκη μπλόκαρε ο Κατσίποδας.

Στο 55′ σουτ του Σπανού η μπάλα άουτ.

Στο 58′ σέντρα του Τσουλάκου, κεφαλιά του Αλεξόπουλου, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

Στο 63′ φάουλ του Καλογερόπουλου, σουτ του Δασκαλάκη η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 65′ σουτ του Αλεξόπουλου, άουτ η μπάλα.

Στο 70′ κεφαλιά του Τρικουράκη μέσα από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 82′ σουτ του Μανωλόπουλου έξω από την περιοχή, πανέμορφο γκολ και 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Ρηγόπουλο και Μπασιλάρη.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Γιακουμής, Κακαλής, Καραχάλιος, Στραβάκος, Περιβολάρης, Κουντάνης, Δ. Τσουλάκος, Σπανός (72′ Μπάκας), Αλεξόπουλος, Μανωλόπουλος, Κουτσουρόπουλος (46′ Τρικουράκης).

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κατσίποδας, Διαμαντής, Κακογιάννης, Τσώνης (16′ λ.τρ. Ξεροβάσιλας), Α. Καλογερόπουλος, Κάλλας (75′ Ι. Καλογερόπουλος), Βασιλογιαννακόπουλος, Χαρμπίλας, Ιμεράσι, Δασκαλάκης, Μπάλας.

ΜΙΚΤΕΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Προπόνηση σήμερα για Παίδες και Νέους

Προπόνηση θα πραγματοποιηθεί σήμερα στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Μεσσηνίας για Παίδες και Νέους, υπό …

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου σε όλες της Τοπικές Κατηγορίες της Μεσσηνίας: Α’ Μεσσηνίας Α.Σ. …

error: Content is protected !!