Σάββατο , 20 Οκτώβριος 2018

ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ – ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 3-0. Ήττα με κάτω τα χέρια

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισε ο Πάμισος Μεσσήνης που έχασε εκτός έδρας από τον ΑΟ Κατασταρίου με σκορ 3-0.

Η ομάδα του Νίκου Κακαλέτρη δεν έπαιξε καλή μπάλα και γνώρισε δίκαια και σήμερα την ήττα από μία ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

5‘ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΚ, με τον Κουρέλα από τ’ αριστερά να ελίσσεται και να βγάζει ωραία μπαλιά στον Κάρδαρη που από καλή θέση θα σουτάρει ψηλά άουτ.

9′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (1-0): Μετά από εκτέλεση κόρνερ και σε φάση διαρκείας, ο Πέττας θα πεταχτεί στο δεύτερο δοκάρι και θα νικήσει από κοντά τον Τσάμη για το παρθενικό γκολ της Ζακυνθινής ομάδας στη Γ’ Εθνική.

Έχει μπει πολύ καλά ο ΑΟΚ στο παιχνίδι κάτι που δείχνει και το σκορ με την ομάδα του Δημήτρη Νόλη να προηγείται με το γκολ του Πέττα.

Πρώτο τέταρτο στο ματς, η ομάδα του Κατασταρίου εξακολουθεί να προηγείται έχοντας καλύτερη εικόνα στον αγωνιστικό χώρο. Ο Πάμισος δείχνει αρκετά παθητικός προς το παρόν.

20′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Ο Μεζίνι θα πάρει τη μπάλα στην αντεπίθεση, θα αλλάξει με τον Κάρδαρη ο οποίος θα πάρει τη μπάλα σε εξαιρετικά πλεονεκτική θέση πιάνοντας με τη μία το σουτ αλλά θα σταθεί άτυχος αφού η μπάλα θα χτυπήσει στ’ αριστερό δοκάρι του Τσάμη. Τεράστια ευκαιρία για το 2-0.

25′ Παραμένει το 1-0 για τον ΑΟΚ, που κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο. Λίγα πράγματα μέχρι τώρα οι φιλοξενούμενοι.

26′ Σέντρα- σουτ του Δοδοντσάκη ο Δρακόπουλος με υπερένταση θα απομακρύνει τη μπάλα που βρίσκει και στο δοκάρι. Δείχνει να εχει χτυπήσει αρχικά ο έμπειρος γκολκίπερ αλλά θα συνεχίσει κανονικά.

35′ Συνεχίζεται η υπεροχή του ΑΟΚ, που κρατάει άνετα το υπέρ του 1-0. Εκτέλεση κόρνερ από τον Κάρδαρη, με τον Καρβούνη να κάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

48′ Επικίνδυνη σέντρα του Σαραντόπουλου για το Δοδοντσάκη η μπάλα θα περάσει άουτ. Δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Δρακόπουλος.

55′ Εκτέλεση φάουλ του Μιχαηλίδη η μπάλα θα περάσει πολύ ψηλά άουτ.

57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ, ο Κάρδαρης θα βγάλει στον Κουρέλα που από θέση βολής θα αστοχήσει με τον Τσάμη να απομακρύνει. Στην συνέχεια αμυντικός του Παμίσου θα γυρίσει αντικανονικά τη μπάλα στον γκολκίπερ του και ο Τσαγκαράκης θα δώσει σωστά έμμεσο.

59′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Ο Κάρδαρης θα πάρει τη μπάλα στην εκτέλεση του εμμέσου, με το Ζακυνθινό άσσο να σημαδεύει ξανά το αριστερό δοκάρι για δεύτερη φορά στο ματς! Τεράστια ευκαιρία για τους νησιώτες,

60′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (2-0): Ο Κάρδαρης θα βγάλει πολύ ωραία σέντρα, ο Ραφαήλ Πέττας ξανά με το κεφάλι θα νικήσει από κοντά τον Τσάμη. Μεγάλο προβάδισμα νίκης για τους παίχτες του Δημήτρη Νόλη!

77′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ (3-0): Ο Κουρέλας θα σουτάρει δυνατά από πλεονεκτική θέση, ο Τσάμης θα απομακρύνει αρχικά αλλά στην συνέχεια ο Μεζίνι από κοντά θα γράψει το 3-0 σε έντονους πανηγυρισμούς.

80′ Ευκαιρία για τον Πάμισο, με την εκτέλεση φάουλ του Ρήγα να περνά μόλις άουτ, ενώ δεν την πρόλαβες από πλεονεκτική θέση ο Μπριλάκης.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ ΖΑΚΥΝΘΟΥ- ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 3-0

ΑΟΚ Ζακύνθου (Δημήτρης Νόλης): Δρακόπουλος, Τηλιόπουλος, Σωτηρόπουλος, Παναγόπουλος, Καρβούνης, Πέττας, Δημουλάς (80′ Α. Δρόσος), Μιχαηλίδης, Κουρέλας, Κάρδαρης (90′ Π. Δρόσος), Μεζίνι (78′ Λίπι).

Πάμισος (Κακαλέτρης): Τσάμης, Σ. Δημητρακόπουλος (78′ Μάραντος), Σαραντόπουλος, Μπριλάκης, Δοδοντσάκης, Μωράκης, Αριστομενόπουλος (46′ Οδεμισιώτης), Ντεμόλ (46′ Πορής), Βλάχος, Ρήγας, Σέγκμπια (75′ Ο. Δημητρακόπουλος)