Σάββατο , 15 Δεκέμβριος 2018

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ – ΑΕ ΜΑΝΗΣ 1-2. Μεγάλη ιστορική νίκη (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Μεγάλη ημέρα η χθεσινή για την ΑΕ Μάνης που νίκησε εκτός έδρας με 2-1 τον Εθνικό Μελιγαλά και πέτυχε μία σπουδαία και ιστορική νίκη στην επιστροφή της μετά από πολλά χρόνια στην Α’ Τοπική.

Η ομάδα του Φραγκίσκου Κεράνη μπήκε δυνατά στο γήπεδο και μέσα σε τέσσερα λεπτά είχε πετύχει δύο γκολ.

Από την άλλη, ο Μελιγαλάς μείωσε πριν την λήξη του ημιχρόνου αλλά στην συνέχεια δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 8′ ο Π. Πουλάκος έκανε την σέντρα, κεφαλιά του Γ. Χελά η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 10′ σουτ του Κουρούπη σε κόρνερ ο Καστριτσέας.

Στο 12′ γύρισμα του Κ. Πουλάκου μέσα στην περιοχη, από κοντά ο Μιχαλέας θα την σπρώξει στα δίχτυα για το 0-2.

Στο 21′ ο Καρατζούλιας βρήκε τον Κορούπη που έκανε το σουτ αλλά έδιωξε ο Καστριτσέας.

Στο 25′ ο Ξυδιάς εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά του Γεωργιόπουλου η μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Στο 55′ σουτ του Δουρούμη η μπάλα στο δοκάρι του Μερκούρη.

Στο 58′ διπλή χαμένη ευκαιρία για την Μάνη. Αρχικά σουτ του Β. Χελά η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά τετ α τετ ο Κ. Πουλάκος δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ.

Στο 67′ δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μακρή, με 10 παίκτες παίζει ο Εθνικός Μελιγαλά.

Στο 68′ σουτ του Κουρούπη, η μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 90′ κεφαλιά του Γεωργιόπουλου, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Ρηγόπουλο.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Μερκούρης, Ξυδιάς (73′ Διακουμάκος), Κουρούπης, Θανόπουλος, Καρατζούλιας, Αποστολόπουλος (67′ Ρουμελιώτης), Γεωργιόπουλος, Δημητρίου, Χαραλαμπόπουλος, Μακρής, Μπούνας.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Καστριτσέας, Π. Πουλάκος (89′ Σπυρέας), Γ. Χελάς, Κ. Πουλάκος, Δουρούμης, Πιχιγιόνι (91′ Καμπανάρος), Πετριτάι, Μιχαλέας, Β. Χελάς, Στύλλα, Φετάχου (46′ Χατζηπαναγιώτης).

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΕ ΜΑΝΗΣ 1-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε, παρακάτω σε βίντεο φάσεις και γκολ από το παιχνίδι Απόλλωνας Καλαμάτας – ΑΕ Μάνης …

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 0-4 (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε, παρακάτω σε βίντεο φάσεις και γκολ από το παιχνίδι Ολυμπιακός Καλαμάτας – ΑΟ Διαβολιτσίου …

error: Content is protected !!