Σάββατο , 20 Οκτώβριος 2018

ΑΕ ΜΑΝΗΣ – ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 0-2. Σημαντικό διπλό στα Σφαγεία

Με ένα σπουδαίο διπλό έφυγε από το γήπεδο των Σφαγείων, ο Πανθουριακός που νίκησε με σκορ 2-0 την ΑΕ Μάνης.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και μάλιστα πριν το 0-1 οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία με δοκάρι του Κ. Πουλάκου.

Η Θουρία κατάφερε να χτυπήσει στην αρχή και στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου, πετυχαίνοντας την 2η σερί νίκη.

Στο 49′ ο Φωτιάδης έβγαλε σε τετ α τετ τον Μπιτσάνη που έκανε το σουτ αλλά έδιωξε ο Καστριτσέας.

Στο επόμενο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για την Μάνη με το δοκάρι – κεφάλια του Κ. Πουλάκου, ύστερα από σέντρα του Γ. Χελά.

Στο 52′ ο Φωτιάδης κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος κάνοντας το 0-1 για την ομάδα του.

Στο 73′ σουτ από πλάγια θέση του Μωραγιάννη, απέκρουσε ο Καστριτσέας.

Στο 90′ ο Μπιτσάνης έκανε την πάσα στον Καράμπελα που με ωραίο πλάσε έκανε το 0-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Γαλακούτη και Μπασιλάρη.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Καστριτσέας, Σπυρέας (71′ Χατζηπαναγιώτης), Β. Χελάς, Π. Πουλάκος (6′ λ.τρ. Πιχιγιόνι), Κ. Πουλάκος, Μιχαλέας (66′ Στύλλα), Γ. Χελάς, Βαβαρούτσος, Πετριτάι, Δουρούμης, Μπεγέτης.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Σταθάς, Ζαφειρόπουλος, Καράμπελας, Ξεροβάσιλας (71′ Μωραγιάννης), Μουστάκας (86′ Κανανάι), Μερκούρης, Κοστρίβας, Φωτιάδης (92′ Πικιός), Μπιτσάνης, Παντσιώτης, Παναγιωτόπουλος.

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Για το διπλό κόντρα στον Απόλλωνα. Εκτός ο Γκούνης

Ξεκούραστο τρίποντο πήρε την προηγούμενη αγωνιστική η Ανδρούσα, κόντρα στον ΑΟ Φαραί το οποίο δεν …

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Στην Εθνική Παίφδων ο Παναγιώτης Λάππας

Ο ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνική Παίδων U15 , Θεόδωρος Ελευθεριάδης, κάλεσε 23 νεαρούς ποδοσφαιριστές για να τσεκάρει σε …

error: Content is protected !!