Τετάρτη , 21 Νοέμβριος 2018

AO KYΠΑΡΙΣΣΙΑΣ – ΑΕ ΜΑΝΗΣ 2-0. Επιστροφή στις νίκες (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Στις νίκες επέστρεψε σήμερα ο ΑΟ Κυπαρισσίας που επικράτησε στην έδρα του με 2-0 της ΑΕ Μάνης.

ΟΙ γηπεδούχοι με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν, παίρνοντας παράλληλα ψυχολογική και βαθμολογική ανάσα.

Από την άλλη, η Μάνη παρατάχθηκε με απουσίες που έπαιξαν τον ρόλο τους και δεν μπόρεσε έτσι να διεκδικήσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Στο 4′ σουτ του Χελά η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Δασκαλόπουλου.

Στο 24′ ο Αντωνόπουλος με σουτ λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Αντωνόπουλος με πέναλτι ύστερα από ανατροπή του Γ. Κωνσταντόπουλου από τον Π. Πουλάκου κάνει το 2-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Zαρακοβίτης, με βοηθούς τους Ρηγόπουλο και Βανικιώτη.

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Δασκαλόπουλος, Μιτρόφ, Αριδάς, Νικολόπουλος, Σπυρόπουλος, Θεοχαρόπουλος, Αντωνόπουλος, Ζαφείρης, Γ. Κωνσταντόπουλος, Ανδρουτσής, Μπακόπουλος.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Καστριτσέας, Πιχιγιόνι, Πετριτάι, Καμπανάρος, Β. Χελάς, Π. Πουλάκος, Κ. Πουλάκος, Γ. Χελάς, Μπεγέτης, Δουρούμης, Βαβαρούτσος.