Κυριακή , 18 Νοέμβριος 2018

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ – ΑΣ ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 2-0. Δίκαιη νίκη με Λαγωνικάκο και Πετράκο (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Νικητής στο τοπικό ντέρμπι αναδείχθηκε ο ΑΟ Σπερχογείας που επικράτησε με 2-0 τον Πανθουριακό στο γήπεδο Π. Γεωργανάς.

Η Σπερχογεία εκμεταλλεύτηκε στο επαρκώ τις ευκαιρίες όπου τις μετέτρεψε σε γκολ και έτσι προσπέρασε την Θουρία στην βαθμολογία.

Μία Θουρία, που γνώρισε την 2η συνεχόμενη ήττα της ενώ και σήμερα πραγματοποίησε μέτρια εμφάνιση.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 12′ κόρνερ του Φωτιάδη, προβολή του Καράμπελα σε κόρνερ ο Καλλιντέρης.

Στο 15′ σουτ Λαγωνικάκου η μπάλα άουτ.

Στο 26′ ο Μερκούρης σουτ μέσα από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 28′ ο Ζαφειρόπουλος βρήκε τον Ζώτο που έκανε το πλάσε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 40′ σουτ του Ζώτου η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 44′ ο Καραγιάννης εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά του Λαγωνικάκου η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 89′ ο Πετράκος με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Σταθά που δεν μπόρεσε να αποκρούσει για το 2-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς τους Τσουλάκο και Αντωνόπουλο.

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Καλλιντέρης, Δημητρίου, Ε. Δωδεκάτος, Δικαίος, Πανταζής, Καραγιάννης (90′ Κουμπανάκης), Γ. Καραχάλιος (57′ Οικονομόπουλος), Λαγωνικάκος, Ηρ. Καραχάλιος (82′ Πετράκος), Γ. Δωδεκάτος, Παπαγιαννόπουλος (68′ Μπαλαούρας).

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Σταθάς, Παντσιώτης, Μουστάκας (63′ λ.τρ.Δημόπουλος), Μερκούρης, Κοστρίβας, Καράμπελας (45′ λ.τρ. Μωραγιάννης), Φωτιάδης (75′ Πικιός), Παναγιωτόπουλος, Ζώτος, Ζαφειρόπουλος, Ξεροβάσιλας (54′ Κανανάι).

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική για το Πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής …

LIVE AΠΟ ΤΟ TAKLIN.GR. ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΠΙΚΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Πάμισος – Καλαμάτα για την 8η αγωνιστική του 8ου …

error: Content is protected !!