Τετάρτη , 21 Νοέμβριος 2018

Επαγγελματική νίκη στην Τέντα οι Δρομείς 51-60 τον Ευκλή!

Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση τη Δευτέρα 29/10 με αναμετρήσεις που ολοκλήρωσαν την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 τοπικής κατηγορίας. Συγκεκριμένα στο κλειστό γυμναστήριο της Τέντας το απόγευμα της Δευτέρας η ομάδα του Συλλόγου Δρομέων φιλοξενήθηκε από τον ΣΠΟΚ Ευκλή και ήθελε να αποσπάσει την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ανεξαρτήτως εμφάνισης, αν κρίνει κανείς των αξιόλογων απουσιών της ομάδας (σ.σ Μπουρής, Καλούλης και Κοσκινάς).

Αγωνιστική η ομάδα της Τρίπολης με σοβαρότητα στον αγωνιστικό χώρο, αξιόλογες λύσεις από την περιφέρεια και με διάθεση επιθετική από τους Σακελλαράκο, Κλεφτάκη και Σινανάι κυρίως, ήρθε η νίκη με σκορ 51-60 που ήταν και το βασικό ζητούμενο της αναμέτρησης.

Αγωνιστικά το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο κρίθηκε ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες ουσιαστικά να βρίσκονται κοντά στο σκορ. Στην επανάληψη οι Δρομείς ανέβασαν ρυθμούς στην επίθεση, βρήκαν λύσεις στο σκοράρισμα και κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμα με 42-48 στο φινάλε της γ’ περιόδου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Δρομείς φρόντισαν να ελέγξουν το ματς, να μην απειληθούν ουσιαστικά φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 51-60.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Τέντας | 29/10/2018 (18:00).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κυριακόπουλος, Δούβρης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-17 (Α’), 28-27 (Β’), 42-48 (Γ’), 51-60 (Δ’).

ΕΥΚΛΗΣ ΣΠΟΚ (Στακιάς Ηλ.): Θειακός, Αγγελόπουλος 10(1), Πάτλακας, Λιανός 5(1), Καράμπελας, Φουρναράκος 3, Καραμαλέγκος 2, Πανταζής 7, Μανωλάκης 10, Ξεροβάσιλας 5(1), Μουραφέτης 9(1).

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Κουτσούγερας Κ.): Χατζόπουλος 2, Κλεφτάκης 12(2), Χρονόπουλος 4, Παναγιώτου, Σύρπας, Σακελλαράκος 20(2), Σινανάι 10(1), Μεϊμετέας 6(2), Καρλής 6, Κουτσούγερας.

Πηγή: contraepithesi.gr

A1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Αποτελέσματα και βαθμολογία

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 5ης αγωνιστικής για την Α1 Εκασκενόπ, έχουν ως …

Τα νερά της βροχής «απείλησαν» την διεξαγωγή του αγώνα μπάσκετ στους Γαργαλιάνους [εικόνες]

Εικόνες ντροπής για αγώνες μπάσκετ εν έτη 2018! Κατά τη διάρκεια της έντονης βροχόπτωσης νωρίς …

error: Content is protected !!