Κυριακή , 18 Νοέμβριος 2018

ΑΕ ΜΑΝΗΣ – ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 1-0. Πολύτιμη νίκη με Κ. Πουλάκο (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

«Ζευγάρωσε» τις νίκες η ΑΕ Μάνης, μιας και επικράτησε με 1-0 του Τσικλητήρα Πύλου σήμερα στο Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας.
Μια σημαντική νίκη για τη νεοφώτιστη ΑΕ Μάνης, που την ανέβασε αρκετά στο βαθμολογικό πίνακα. Από την άλλη πλευρά ο Τσικλητήρας Πύλου γνώρισε την παρθενική του ήττα στον εφετινό μαραθώνιο της Α΄ κατηγορίας.
Το ματς ήταν δυνατό με αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Κυριάκος Πουλάκος (63΄ με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Παναγιώτη Πουλάκου).
Καλές ευκαιρίες για την ΑΕ Μάνης έχασαν οι Γιάννης Χελάς (24΄), Κυριάκος Πουλάκος (40΄). Από πλευράς Τσικλητήρα Πύλου, ο οποίος πίεσε μετά το γκολ για την ισοφάριση, καλές ευκαιρίες έχασαν οι Τζουλιάνο Σούλα (75΄) και Χρήστος Τρίψας (92΄).
Διαιτητής ήταν ο Γιάννης Κουτσαναστάσης, ενώ βοηθοί οι Γιάννης Γιαννέτσος και Έκτορας Παναγιωτόπουλος.
Αποβλήθηκε στο 80΄ (με δεύτερη κίτρινη κάρτα) ο Παναγιώτης Τσώνης (Τσικλητήρας Πύλου).
ΑΕ ΜΑΝΗΣ (Φραγκίσκος Κεράνης, Κώστας Μίντζηρας): Καστριτσέας, Π. Πουλάκος, Βαβαρούτσος, Πιχιγιόνι, Πετριτάι, Μπεγέτης, Δουρούμης, Ε. Χελάς, Φετάχου (94΄ Στύλλα), Κυρ. Πουλάκος (83΄ λ. τρ. Σπυρέας), Ι. Χελάς.
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ (Γ. Αργυρόπουλος): Ντουγερόγλου, Παυλάκος, Νικ. Παπαγεωργίου, Σεφεράσι, Γεωργιάδης, Γρ. Παπαγεωργίου (71΄ Ιλιάζι), Ι. Τσώνης, Ι. Τρίψας, Διακουμής, Χρ. Τρίψας, Σούλα (90΄ Καγιανάς).
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική για το Πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής …

LIVE AΠΟ ΤΟ TAKLIN.GR. ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΠΙΚΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Πάμισος – Καλαμάτα για την 8η αγωνιστική του 8ου …

error: Content is protected !!