Τετάρτη , 21 Νοέμβριος 2018

Ακρίτας Κορώνης – Απόλλων Πεταλιδίου 2-3: Μεγάλο “διπλό”. Από μία αποβολή κάθε ομάδα

Ο Απόλλων Πεταλιδίου “θριάμβευσε” κόντρα στον Ακρίτα Κορώνης και υποχρέωσε την ομάδα του Σωτήρη Μπουραντώνη στην πρώτη της ήττα στη φετινή Α1 τοπική και γκρεμίζοντας την από “ρετιρέ” της βαθμολογίας.

Ταυτόχρονα, αυτό ήταν το πρώτο “διπλό” τη φετινή σεζόν και τρίτη συνολικά νίκη για τους φιλοξενούμενους.

Στο 26’ οι παίκτες του Απόλλων “πάγωσαν” το γήπεδο της Κορώνης, ανοίγοντας  το σκορ με τον Στ. Γιαννόπουλο, ενώ στο 70’ ο Θεριός από το σημείο του πέναλτι “έγραψε” το 0-2.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Στ. Γιαννόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε διαστάσεις… θριάμβου, κάνοντας το 0-3.

Στις τελευταίες στιγμές του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν  να μειώσουν την έκταση της ήττα τους, αρχικά στο 90’ με τον Δ.Κουτσουμπό (1-3) και εν συνεχεία με τον Μάραντο στο τέταρτο λεπτό του έξτρα χρόνου.

Από το 26’οι δύο ομάδες αγωνίζονταν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής των Μουτζούρη (Ακρίτας) και Κωτσάκη (Απόλλων).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Γάκη και Τζεμαλάϊ.

Ακρίτας Κορώνης (Σωτήρης Μπουραντώνης): Σακκάς, Τσουκάτος (46’ Σαρέλλας), Καπινιάρης, Παναγιωτόπουλος, Δ. Κουτσουμπός, Μαραβέλας (66’ Μαθιόπουλος), Φωτεινάκης (46’ Γ. Κουτσουμπός), Δασκαλάκης, Μουτζούρης, Μάραντος, Κρητικάκης.

Απόλλων Πεταλιδίου (Μιχάλης Αυγουλέας-Γιάννης Ξαρχάκος): Ρακόπουλος, Ψυχογιάννης, Χούτος, Γιώργος Παναγόπουλος,  Καπρουλάς, Φωτόπουλος, Κωτσάκης, Γιάννης Παναγόπουλος (71’ Πανταζόπουλος), Στ. Γιαννόπουλος (77’ Πολίτης), Θεριός (83’ Σαραντόπουλος), Κορμπής (89’ Μ. Γιαννόπουλος).

ΔΩΡΙΟ: Συλλυπητήρια ανακοίνωση

Ανακοίνωση, εξέδωσε η διοίκηση του Δωρίου, μετά τον τραγικό χαμό των τριών παιδιών από την …

ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ: Συλλυπητήρια ανακοίνωση

Συλλυπητήρια ανακοίνωση εξέδωσε η διοίκηση του ΑΟ Φυτειάς για τον τραγικό χαμό των τριών παιδιών …

error: Content is protected !!