Δευτέρα , 19 Νοέμβριος 2018

Ατρόμητος Πλατύ – Παναθηναϊκός Καλαμάτας 2-2: Έσωσε τον βαθμό στο τέλος το “τριφύλλι”

Με γκολ του Μαργιόλη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας απέφυγε την ήττα στο γήπεδο της Μικρομάνης, στο ματς με τον Ατρόμητο Πλατέος (2-2). Οι “πράσινοι” μάλιστα ήταν εκείνοι που αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους, αφού μόλις στο 4’ ο Ξυνός νίκησε τον Στ. Ταχταμπά για το 0-1.
Ωστόσο, οι παίκτες του Ατρόμητου δεν πτοήθηκαν και γύρισαν το εις βάρος τους σκορ μέσα σε επτά λεπτά με τους Λυμπερόπουλο (27’) και Παυλόπουλο (34’) να βρίσκουν δίχτυα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του παίκτη-προπονητή Δημήτρη Παυλόπουλου είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λυμπερόπουλου στο 56’, ενώ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο, καθώς 78’ ο Ξυνός είδε δεύτερη κίτρινη-κόκκινη.

LIVE AΠΟ ΤΟ TAKLIN.GR. ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΠΙΚΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Πάμισος – Καλαμάτα για την 8η αγωνιστική του 8ου …

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ 2-2. Ισοπαλία στο Ασπρόχωμα

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το παιχνίδι Παπαφλέσσας Άμφειας – ΑΠΣ Άρις που διεξήχθη στο …

error: Content is protected !!