Δευτέρα , 19 Νοέμβριος 2018

ΜΙΚΤΕΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εύκολα οι Παίδες 5-0 την Ζάκυνθο

Πρώτοι μπήκαν στην μάχη οι Παίδες οι οποίοι νίκησαν εύκολα με 5-0 την ομάδα της Ζακύνθου, να «καθαρίζει» το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο με τα γκολ του Γεωργιόπουλου στο 12΄ και του Καραγλάνη στο 35΄.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν στο 55΄΄ να κάνουν το 3-0 με τον Λάσκαρη. Από εκεί και πέρα το ματς απέκτησε διαδικαστικό χαραχτήρα. Ο Κρακούλι ο 64΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 για να έρθει και πάλι ο Λάσκαρης στο 70 και να διαμορφώσει το τελικό 5-0 για την ομάδα του.

ΜΕΣΣΗΝΙΑ (Ηλίας Μαστορέας): Ι. Παπανικολόπουλος (56΄ Καπράλος), Μπούνας, Παυλής (48΄ Κουρεντζής), Λάσκαρης, Μανιάτης (42΄ Σεντεμέντες), Πάππα (42΄ Κρακούλι), Ρούπας (48΄ Παπαγεωργακόπουλος), Φυκούρας (36΄ Δημητρόπουλος), Καραγλάνης, Καραΐσκος (36΄ Φαββατάς), Γεωργόπουλος.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ:(Απόστολος Τζαμαλής)  Μαλούχος, Λιβέρης, Ρίκος, Γκρέκας, Φωτόπουλος, Πέττας (36΄ Παπαδάτος), Καψάσκης (69΄Τσουκαλάς), Μπάστας (64΄ Πετρίδης), Λαΐμι (64΄ Βισβάρδης), Τσουκαλάς, Τζαφολάρης (40΄Ντάτσι).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Υποδέχεται τις Αμαζόνες Κορίνθου

Για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής ο Εθνικός Καλαμάτας υποδέχεται στις 3 …

ΜΙΚΤΕΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Προπόνηση για Παίδες και Νέους

ΜΙΚΤΗ Κ-14 – ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ Καλούνται για  Προπόνηση  με τη Μικτή Ομάδα Κ-14 της ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ τη Δευτέρα 19 …

error: Content is protected !!