Δευτέρα , 19 Νοέμβριος 2018

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ 3-0. Ανεβαίνει βαθμολογικά

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Αίαντα Καλαμάτας που επικράτησε με 3-0 της Θύελλας Μερόπης εντός έδρας.

Έτσι, ανέβηκε στην 3η θέση με 9 βαθμούς μαζί με τον Διαγόρα Κοπανακίου ενώ παράλληλα έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 20′ τετ α τετ Διονυσόπουλος, έδιωξε με τα πόδια ο Παναγιωτίδης.

Στο 30′ ο Καρύδης έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Παναγιωτίδης.

Στο 32′ ο Διονυσόπουλος εκτέλεσε το φάουλ, ο Ζαχαριάς έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 55′ ο Gaushaj έκανε το σουτ, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 57 σουτ του Καραβίτη μπλόκαρε ο Παναγιωτίδης.

Στο επόμενο λεπτό σουτ του Διονυσόπουλου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 62′ σουτ του Μασουρίδη, μάζεψε ο τερματοφύλακας της Θύελλας Μερόπης.

Στο 66′ σουτ του Καραβίτη έξω από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα του Παναγιωτίδη για το 1-0.

Στο 88′ ο Καρύδης με πλάσε από κοντά θα κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

Στο 90′ ο Κωνσταντακόπουλος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-0).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς, με βοηθούς τους Ρουμελιώτη και Ντοχά.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Ζαφειρίου, Παπαθεοδωρίδης, Ακριστίνει, Μούζος (68′ Κωνσαντακόπουλος), Καραβίτης, Διονυσόπουλος, Μασουρίδης, Καρύδης, Κονταργύρης, Ζαχαριάς, Βασιλάκης.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ: Παναγιωτίδης, Χαραλαμπόπουλος, Κατσιμπάρος, Γκότσης, Δημητρόπουλος, Ζάγουρας
(68′ Δημόπουλος), Besmir, Διαγούπης, Gaushaj, Σταθούλης, Τσιλίκος.

LIVE AΠΟ ΤΟ TAKLIN.GR. ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΠΙΚΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Πάμισος – Καλαμάτα για την 8η αγωνιστική του 8ου …

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ 2-2. Ισοπαλία στο Ασπρόχωμα

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το παιχνίδι Παπαφλέσσας Άμφειας – ΑΠΣ Άρις που διεξήχθη στο …

error: Content is protected !!