Κυριακή , 18 Νοέμβριος 2018

ΑΟ ΠΑΤΙΣΤΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ 3-2. Παραμένει στην κορυφή με σούπερ ανατροπή

Καταπληκτικό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο των Σφαγείων όπου ο ΑΟ Πατίστα πήρε μία μεγάλη νίκη με 3-2 επί του Ατρόμητου Πλατύ.

Οι γηπεδούχοι, μέχρι το 85′ έχαναν με 1-2, όμως σε δύο λεπτά μέσα πέτυχαν δύο γκολ και γύρισαν τούμπα το ματς.

Με αυτό το τρίποντο παρέμειναν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς μαζί με τον Αστέρα Αρφαρών.

Στο 6′ ο Α. Κακαλέτρης με σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 43′ ο Δημέας ισοφάρισε για το Πλατύ σε 1-1.

Στο 63′ ο Λυμπερόπουλος έκανε την ανατροπή και το 1-2.

Στο 85′ ο Σαρδέλης με σουτ ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 86′ ο Νίκας πέτυχε αυτογκόλ για το τελικό 3-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πλακογιάννης, με βοηθούς τον Σαπουτζή και την Τσαούση.

ΑΟ ΠΑΤΙΣΤΑ: Αντωνόπουλος, Παναγόπουλος (46′ Αλεξανδρής), Ηλιόπουλος, Γκούζος, Μάλαμας, Κολιτσιδάκης, Σαρδέλης, Χ. Τσουμάνης (46′ Χριστοφιλόπουλος), Π. Κακαλέτρης (55′ Γκότσης), Σικαλιάς (73′ Γ. Σικαλιάς), Α. Κακαλέτρης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ: Σ. Ταχταμπάς, Νίκας, Βαλσαμάκης (89′ Δάρρας), Δ. Παυλόπουλος, Σακκάς (88′ Σμυρλής), Αθανασόπουλος, Γιαννούκος (74′ Μητρόπουλος), Δημέας, Λυμπερόπουλος, Π. Παυλόπουλος (65′ Κουτσουμπός), Τσιμπούρης.

LIVE AΠΟ ΤΟ TAKLIN.GR. ΠΑΜΙΣΟΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΠΙΚΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Πάμισος – Καλαμάτα για την 8η αγωνιστική του 8ου …

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ 2-2. Ισοπαλία στο Ασπρόχωμα

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το παιχνίδι Παπαφλέσσας Άμφειας – ΑΠΣ Άρις που διεξήχθη στο …

error: Content is protected !!