Κυριακή , 18 Νοέμβριος 2018

Σημαντική νίκη στη Μεσσήνη 54-73 οι Δρομείς!

Tο απόγευμα του Σαββάτου 10/11 συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής κατηγορίας με τις αναμετρήσεις που άνοιξαν την αυλαία της 4ης αγωνιστικής και στο κλειστό γυμναστήριο της Μεσσήνης η ομάδα του Συλλόγου Δρομέων καλούνταν να περάσει αλώβητος κατακτώντας την τέταρτη νίκη φέτος και μένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι μπορεί εξ’ αρχής να μην ήταν εύκολο ωστόσο το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα της Τρίπολης στηριζόμενη την καλή αμυντική λειτουργία της, αλλά κυρίως έχοντας πολύ καλή και σταθερά καλή απόδοση στην επίθεση, με πολλές λύσεις από την περιφέρεια κατάφερε να φτάσει σε μια σημαντική επικράτηση με σκορ 54-73

Αγωνιστικά το παιχνίδι αποδείχθηκε ισορροπημένο από τα δύο ομάδες και την πρώτη περίοδο στο 15-15. Στη συνέχεια οι «Αρκάδες» σταδιακά ανέβασαν ρυθμούς πάτησαν πιο αποτελεσματικά στο παρκέ και κατάφεραν να «χτίσουν» ένα μικρό προβάδισμα. Ανάλογη ήταν η «εικόνα» του παιχνιδιού και στην επανάληψη με τους Δρομείς να είναι καλύτεροι τόσο όσο χρειαζόταν για να διατηρούν το σταθερό προβάδισμα σε ελεγχόμενα επίπεδα. Το φινάλε του ματς άνηκε στους παίκτες του Ηλία Μπαλή που είχαν και τις λύσεις στην επίθεση, αλλά και την αποτελεσματικότητα στην αμυντική λειτουργία για να φτάσουν στη νίκη με 54-73.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Μεσσήνης | 10/11/2018 (16:00).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κυριακόπουλος, Μπακετέας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15 (Α’), 28-34 (Β’), 43-54 (Γ’), 54-73 (Δ’).

ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Μπακογιάννης): Παρασίδης, Ζάγουρας 10, Τόσκα 2, Μπακογιάννης 11, Στωικίδης 3(1), Σπηλιώτης, Πολυζωγόπουλος 2, Παλαμίδης 18(2), Χαραλαμπόπουλος, Δρακόπουλος, Μιχαλόπουλος 5, Χλέπας 3.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Μπαλής): Μεϊμετέας 3(1), Χατζόπουλος 1, Κλεφτάκης 5(1), Χρονόπουλος 11(1), Παναγιώτου, Σύρπας, Σακελλαράκος 14(2), Σινανάι 18(3), Κοσκινάς 5(1), Μπουρής 14(4), Καρλής, Μπαζιωτάκης 2.

Πηγή: contraepithesi.gr

ΚΑΛΑΜΑΤΑ BC: Ήρθε η ώρα για την πρώτη νίκη. Υποδέχεται την Πέρα

Να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για την 5η αγωνιστική θέλει …

Συνεχίζει “τρένο” ο Προμηθέας! Νίκη… παραμονής για τον Πανιώνιο

Ο Προμηθέας Πατρών πέρασε και από την έδρα του Χολαργού με 57-69, συνεχίζοντας τις εξαιρετικές …

error: Content is protected !!