Τετάρτη , 19 Δεκέμβριος 2018

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ 2-1. Ανεβαίνει βαθμολογικά

Τρίτη σερί νίκη για την Αναγέννηση Παραλίας που επικράτησε στο γήπεδο των Σφαγείων με 2-1 του Παπαφλέσσα Χώρας.

Η ομάδα του Γιώργου Μηλίτση πέτυχε ένα σπουδαίο τρίποντο έφθασε τους 9 βαθμούς και ανέβηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Από την άλλη, η Χώρα δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και έτσι έμεινε στους 6 βαθμούς και στα χαμηλά της βαθμολογίας.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σταθόπουλος πέτυχε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 85′ ο Γκιεβόρι ισοφάρισε σε 1-1 για την Χώρα αλλά δεν χάρηκαν για πολύ οι φιλοξενούμενοι.

Στο επόμενο λεπτό ο Παπαδέας με σουτ έδωσε την μεγάλη νίκη στην ομάδα του (2-1).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Κασκάνη και Σωτηρόπουλο.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Κακαλέτρης, Λάσκαρης, Παντελόπουλος, Μάλαμας, Δρακουλάκος, Βουλής, Σταθόπουλος, Παπαδέας, Νικολακόπουλος (82′ Ντάσης), Σκαφιδάς (90′ Μπαζίγος), Μαθιόπουλος (46′ Δουύβας).

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Μίντζηρας, Κουτίβας, Μωράκης, Κυριακόπουλος, Μαρκόπουλος, Θ. Τσόπελας, Γκιεβόρι, Φ. Δημόπουλος, Κ. Δημόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Ζόμπολος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 0-0. Ισοπαλία που δεν ευνοεί κανέναν (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ηρακλή Κυπαρισσίας και τον Ηρακλή Καλαμάτας για την …

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τα σημερινά αποτελέσματα στο Πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής Κατηγορίας έχουν ως εξής: Ηρακλής Κυπαρισσίας – …

error: Content is protected !!