Δευτέρα , 10 Δεκέμβριος 2018

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 2-1. Γύρισε το ματς σε δύο λεπτά και έπιασε κορυφή

Κορυφή έπιασε ο ΑΟ Διαβολιτσίου μετά την σημερινή νίκη με 2-1 κόντρα στον Τέλλο Άγρα σε ένα γήπεδο υπό πολύ βροχή και υπό το φως των προβολέων.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα βρίσκεται πλέον στην πρώτη θέση με 18 βαθμούς μαζί με τον Απόλλωνα Καλαμάτας.

Μάλιστα αυτή η νίκη ήρθε με ανατροπή και μάλιστα με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά και όλα στο πρώτο μέρος.

Από την άλλη, ο Άγρας προηγήθηκε με τον μόνιμο σκόρερ του αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Στο 18′ ο Βέλλης μετά από λάθος στην άμυνα με σουτ έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 30′ ο Κάνιστρας με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 32′ ο Κουλόπουλος με κοντινό πλάσε έκανε το τελικό 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Τσοπανάκη.

AO ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Κωνσταντακόπουλος, Λιόλιος, Μπαστακός, Τζανετέας, Μπαλόπουλος, Κουλόπουλος, Πιτσιλής, Εμμανουήλ (46′ Τσουκαλάς), Ασημακόπουλος (46′ Κανελλόπουλος), Γεωργιόπουλος (60′ Σταματελόπουλος), Κάνιστρας (85′ Κρεμμύδας).

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Αλεξόπουλος, Σταθόπουλος, Αλεβίζος, Λυμπερόπουλος, Γεωργόπουλος, Ανδρώνης, Καραμπότσος, Μπολούν, Βέλλης, Γεωργιόπουλος, Αναστασόπουλος.

A’ TOΠΙΚΗ: Πανθουριακός – Ανδρούσα στο Π. Γεωργανάς

Ο Πανθουριακός αντιμετωπίζει σήμερα και ώρα 3.00 μ.μ. στο Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας  «Π. Γεωργανάς» τον …

Ισοπαλία (2-2) Κυπαρισσία – Σπερχογεία. Η βαθμολογία

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το χθεσινό εξ αναβολής παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Α’ τοπικής, …

error: Content is protected !!