Δευτέρα , 10 Δεκέμβριος 2018

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 1-1. Έβαλε «φωτιά» στο πρωτάθλημα

Kακός δαίμονας του Απόλλωνα Καλαμάτας τείνει να γίνει ο Εθνικός Μελιγαλά που του έκοψε δύο βαθμούς σήμερα στο γήπεδο του Ασπροχώματος.

Οι γηπεδούχοι λοιπόν έφεραν ισοπαλία με σκορ 1-1, παραμένουν στην πρώτη θεση με 18 βαθμούς αλλά αύριο αν ο ΑΟΔ επικρατήσει του Τελλου Αγρα θα πέσουν από την κορυφή.

Από την άλλη ο Μελιγαλάς κατάφεραν να φύγουν με έναν πολύτιμο βαθμό από μία δύσκολη έδρα.

Οι «μελανόλευκοι» της Καλαμάτας άνοιξαν το σκορ στο 22’ με κεφαλιά του Τσουλάκου έπειτα από κόρνερ του Μανωλόπουλου από αριστερά.

Οι φιλοξενούμενοι που προπονεί ο Παναγιώτης Πολίμος μπήκαν πιο δυνατά στο β’ ημίχρονο και μόλις στο 5ο λεπτό ευτύχησαν να ισοφαρίσουν με ατομική προσπάθεια και διαγώνιο σουτ του Σαραντόπουλου.

Στο 67’ ο Κουντάνης αντίκρυσε την κίτρινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Λάγιο, σε μια φάση που προκάλεσε ένταση, και την πλευρά του Εθνικού να διαμαρτύρεται ζητώντας κόκκινη.

Διαιτητές: Ψηλοπαναγιώτης (Βρυώνης-Παναγιωτόπουλος).

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μπαχράμης, Κακαλής, Καραχάλιος, Στραβάκος, Περιβολάρης, Κουντάνης, Τσουλάκος, Μπάκας, Αλεξόπουλος, Μανωλόπουλος (77’ Κουτσουρόπουλος), Βασιλόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Μερκούρης, Μακρής, Ξυδιάς, Μπούνας, Χαραλαμπόπουλος, Σεμούρι (78’ Καλογερόπουλος), Σαραντόπουλος, Καρατζούλιας, Κουρούπης (44’ λ. τρ. Χαρλέπας), Λάγιος, Ρουμελιώτης (62’ Διακουμάκος).

A’ TOΠΙΚΗ: Πανθουριακός – Ανδρούσα στο Π. Γεωργανάς

Ο Πανθουριακός αντιμετωπίζει σήμερα και ώρα 3.00 μ.μ. στο Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας  «Π. Γεωργανάς» τον …

Ισοπαλία (2-2) Κυπαρισσία – Σπερχογεία. Η βαθμολογία

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το χθεσινό εξ αναβολής παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Α’ τοπικής, …

error: Content is protected !!