Σάββατο , 25 Μάιος 2019

Σκορ και θέαμα στη Μαγούλα!

Ισόπαλοι με 3-3, σε ένα απόλυτα συναρπαστικό παιχνίδι, αναδείχτηκαν Μανδραϊκός και Παναρκαδικός στο γήπεδο της Μαγούλας.

Μία αναμέτρηση που ξεκίνησε πολύ άσχημα για τον Μανδραϊκό , ο οποίος στο πρώτο 20 λεπτό  μπήκε πολύ άσχημα στο παιχνίδι  δεχόμενος δύο γρήγορα γκολ από τους Λυμπερόπουλο και Καρβάλιο. Ο Μανδραϊκός απάντησε με τον Χαλκιά λίγο πριν το ημίχρονο  με το ημίχρονο να λήγει στο 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο,ο Μανδραϊκος κατάφερε να αντιδράσει εξαιρετικά και να γυρίζει το παιχνίδι με  το πέναλτι του Πασαλίδη και το γκολ του Πουλάκη με την αντίπαλο μας να   μένει με 9 παίκτες λόγω  αποβολής των  Σεντεμέντε και Καναβέτα.

Τελικά στις καθυστερήσεις και αφού η ομάδα του Μανδραϊκού έχασε ευκαιρίες για να «κλειδώσει» το παιχνίδι, ήρθε το πέναλτι για τους φιλοξενούμενους ,με τον Πορανίδη να αποκρούσει το πέναλτι του Τσιώλη αλλά ο Σπίντζος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε για το 3-3.

Μανδραϊκός: Πορανίδης-Κωνσταντινίδης -Τσακίρης-Ντούμπερετ-Στρατάκης-Μπούσης-Πασαλίδης-Λελούδας-Μπόρι -Ντούλιας -Χαλκιας . Επαιξαν και οι Μαυρίδης,Πουλάκης,Κούστας

Απαράδεκτο και προσβλητικό δημοσίευμα τους news12.gr για Καλαμάτα και τοπικά Μ.Μ.Ε.

Συνεχίζει να προκαλεί το συγκεκριμένο site της Ρόδου, που αντί να κοιτάξει την ομάδα του, …

Πρόταση απο την ΕΠΣ Αχαϊας για 10 ομίλους και άνοδο των δευτεραθλητών των τοπικών πρωταθλημάτων!

Η διοίκηση της ΕΠΣ Αχαΐας έχει ετοιμάσει πρόταση για 10 ομίλους στην Γ’ Εθνική και …