Τετάρτη , 19 Δεκέμβριος 2018

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 2-3. Μεγάλο διπλό….Έπιασε ξανά κορυφή

Στο πλαίσιο του 1ου ομίλου της Β΄ Μεσσηνίας, ο Αστέρας Βαλύρας γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου 08/12 την πρώτη του εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, από το νεανικό συγκρότημα του Αίαντα Καλαμάτας με σκορ 2-3 και οι «μπέμπηδες» του Γιάννη Σακελλαρόπουλου, απέδρασαν με το τρίποντο μέσα στο δημοτικό γήπεδο  «μαρακανά κάμπου» Ιθώμης!

Όσον αφορά την διακύμανση του σκορ, επιφύλαξε αρκετές εκπλήξεις, ενώ κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων σε όλη την διάρκεια της συνάντησης.

Από κει και πέρα, ο Αίαντας πέτυχε το 0-1 πριν συμπληρωθεί το α΄15λεπτο  με τον Καραβίτη  που έγραψε το 0-1, στη συνέχεια οι «κιτρινόμαυροι» της Ιθώμης ανασυντάχθηκαν και πέτυχαν την ανατροπή στο 18ο με τον Ηλία Μουρούσια ισοφάρισε σε1-1  και δέκα λεπτά αργότερα ο μόνιμος σκόρερ των γηπεδούχων Γιάννης Καρύδης σημείωσε το 2-1, ενώ στο 30ο λεπτό οι του Αστέρα έφθασαν κοντά σε τρίτο γκολ αλλά το γυριστό σουτ που εξαπέλυσε ο Τάσος  Νίκας η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του 15χρονου πορτιέρο Ζαφειρίου. Στο 65΄ο Δ. Καρύδης των νικητών ισοφάρισε σε 2-2 και στο 76ο λεπτό ο Κωστέας το 2-3 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Εύκολο απόγευμα πέρασε ο έμεπιρος ρέφερι Στάθης Ζαρακοβίτης σωστοί στις υποδείξεις οι βοηθοί του Κ. Ηλιοπούλου και Σ. Σγουμπόπουλος.

ΑΠΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Νίκος Μανιατέας): Π. Σταθόπουλος, Α. Μπουρίκας (70΄Κουλέτσης), Α. Τάτσης (46΄ Χ. Φουρναράκος), Ε. Πανταζής, Η. Καρμπαλιώτης (80΄Α.  Δουλάμης), Κ. Καλαφάτης (60΄Κ. Σιάγκρης), Α. Μπούτρος, Ι. Καρύδης, Η. Μουρούσιας, και Α. Νίκας

ΑΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιάννης Σακελλαρόπουλος): Δ. Ζαφειρίου. Σ. Βασιλάκης, ι. Λιάπης, Κ. Παπαθεοδωρίδης, Ε. Κολοκάθης, Ακριστινέι, Κωστέας (89΄Κοντογόνης), Δ. Καρύδης (89΄Κάτσιος), Καραβίτης (66΄Α. Γκράσης), Γ. Μούζος (70΄Αναστασόπουλος) και Παπανικολόπουλος

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Θύελλα Μερόπης – Ατρόμητος Πλατύ και Δόξα – Πανιώνιος για την 10η αγωνιστική

Ένα παιχνίδι στις 3 το μεσημέρι για τον Α’ όμιλο και ένα παιχνίδι στις 6 …

Αθλητικές μεταδόσεις με Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Superleague (16/12)

Το κλασικό αγγλικό ντέρμπι μεταξύ της Λίβερπουλ και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεσπόζει στο τηλεοπτικό πρόγραμμα …

error: Content is protected !!