Β Τοπικό

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ 0-2. Έκανε την έκπληξη (ΦΩΤΟ)

Την πολύ κακή του εμφάνιση «πλήρωσε» ο Αίαντας Καλαμάτας στην έδρα του, γνωρίζοντας ανέλπιστη ήττα με σκορ 0-2 από τον Παπαφλέσσα Άμφειας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα στην προσπάθειά τους να ξεφύγουν από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας στον 1ο Όμιλο της Β’ Τοπικής ανοίγοντας το σκορ στο α’ ημίχρονο (17’) με κοντινό πλασέ του Σμυρλή.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων σφράγισαν την επιτυχία τους με ένα δεύτερο γκολ που πέτυχε με πέναλτι ο Λινάς.

Το υπέδειξε ο διαιτητής Ηλίας Σκόρδος σε χέρι του Παπαθεοδωρίδη. Βοηθοί διαιτητές ήταν οι Γάκης και Σαπουτζής.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Ζαφειρίου, Λιάππης (70’ Κονταργύρης), Κολοκάθης, Βασιλάκης, Παπαθεοδωρίδης, Ακριστινέι, Κωστέας, Καρύδης (65’ Π. Μασουρίδης), Καραβίτης, Γκράσσης (46’ Αντωνόπουλος), Παπανικολόπουλος (75’ Σάμιος).

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ: Κατσιώλης, Λαμπρόπουλος, Κουμούτσος, Σμυρλής, Λινάς, Σπυρόπουλος, Σταυριανός, Σακκάς, Στριλιγγάς, Σπύρος (85’ Μαλαπάνης), Βουγιουκλής.