Β Τοπικό

ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 4-2. Έπιασε κορυφή…

Κορυφή έπιασε η ΑΕ Λογγάς που νίκησε με 4-2 τον Κεραυνό Καλαμάτας και εκμεταλλεύτηκε το ρεπό της ΑΕΚ Καλαμάτας.

Ο αγώνας ξεκίνησε με 15 λεπτά καθυστέρηση λόγω ότι το διαιτητικό τρίο άργησε να προσέλθει στο γήπεδο καθώς ο δρόμος στην Ανάληψη ήταν κλειστός λόγω κακών καιρικών συνθηκών.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 3′ με τον Σκόκο αλλά στο 18′ ο Λυμπερόπουλος ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 21′ έγινε η ανατροπή και ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 69′ ο Καλογερόπουλος ισοφάρισε σε 2-2. Στο 77′ ο Κοσμάς έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Λογγά και στο 90′ ο Καμβύσης έγραψε το τελικό 4-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος, με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Παναγιωτόπουλο.

ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ: Βαρβεράκης, Πετρόπουλος, Κουτσαντώνης, Βάγιας, Μπούρας – Σουλιμάς, Π. Κυριόπουλος, Ε. Κυριόπουλος (89′ Καμβύσης), Τραγομαλάς, Ομέρι (85′ Γελαδάς), Λυμπερόπουλος, Κορρέτα (73′ Κοσμάς).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Γκιώνης, Haxhiu, Χασάπης, Τσορώνης, Μανιώτης, Κότσης, Καλογερόπουλος, Δεικτάκης, Σκόκος, Πιτσιλής, Καννάς,