Τετάρτη , 16 Ιανουάριος 2019

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3-1. Με το δεξί το ντεμπούτο Mπιζίμη

Την νίκη της αγωνιστικής πέτυχε σήμερα η Ακαδημία Παμίσου που επικράτησε στο γήπεδο της Μεσσήνης με 3-1 του Πανιώνιου Καλαμάτας.

Αυτό το ματς ήταν ο πρώτος αγώνας για τον κ. Μπιζίμη στο πάγκο των «πρασίνων» που ξεκίνησε με το καλύτερο ιδανικό τρόπο.

Ο Πανιώνιος από την άλλη έχασε ένα ματς που μπορεί να του στοιχίσει στην συνέχεια όσον αφορά το στόχο της ανόδου.

Στο 18′ ο Μπόρχαν έκανε το 1-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 55′ ο Ν. Βοσνάκης ισοφάρισε σε 1-1.

Στο επόμενο λεπτό όμως ο Αράπι έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του και στο 71′ ο Τόσκα έγραψε το τελικό 3-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπασιλάρης, με βοηθούς τους Κασκάνη και Ταβουλαρέα.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΥ: Βλάχος, Βόλλαρης, Ανδριανόπουλος (62′ Παπαγεωργακόπουλος), Φράγκος, Δημητρακόπουλος, Πολυχρόνης, Νικολόπουλος (85′ Στασινόπουλος), Ντίσα, Αράπι (91′ Γκαργκούλας), Μπόρχαν (77′ Φράγκος), Τόσκα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Νιάρχος, Γιαννόπουλος, Π. Κώστας (25′ λ.τρ. Μ. Κώστας) (46′ Ψαρράς), Μοιρούλης, Γεωργακόπουλος, Πετρόγιαννης (25′ λ.τρ. Σεφεράσι), Κοντοθανάσης, Μέμιτσας, Στραβάκος (75′ Μπάκας), Κλ. Βοσνάκης, Ν. Βοσνάκης.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Μόνο δύο αναμετρήσεις

Μόνο ο Α’ όμιλος παίζει μπάλα σήμερα και μάλιστα δύο παιχνίδια για την 12η αγωνιστική …

ΑΟ ΛΑΙΪΚΩΝ – ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0-4. Σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή με κορυφαίο τον Τομαρά

Δύο βαθμούς από την κορυφή χωρίζει τον ΠΑΟ Καλλιθέας που πέρασε εύκολα από το γήπεδο …

error: Content is protected !!