Τετάρτη , 16 Ιανουάριος 2019

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ 1-0. Πολύτιμη νίκη με Μποντιώτη

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Διαγόρας Κοπανακίου που επικράτησε με 1-0 του Παπαφλέσσα Άμφειας για την 12η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Β’ Τοπικής.

Με αυτό το τρίποντο η ομάδα του κ. Αντωνόπουλου παραμένει στην 5η θέση με 21 βαθμούς και παρέμεινε ζωντανή για την 2η τουλάχιστον θέση που οδηγεί σε αγώνα μπαράζ ανόδου.

«Χρυσός» σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Μποντιώτης με σουτ, δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαρακοβίτης, με βοηθούς τον Σγουμπόπουλο και την Ηλιοπούλου.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ: Παλικόστι, Κοσμάς, Παπαδόπουλος (88′ Ηλιόπουλος), Ο. Γκότσης, Τρουπάκης (46′ Καμπούκος), Αντωνόπουλος (76′ Γυφτοχρήστος), Α. Γκότσης, Γιακουμής (86′ Ράμα), Μποντιώτης, Γεωργακόπουλος, Παπαδόγιαννης.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ: Καταιώλης, Λαμπρόπουλος, Κουμούτσος, Μπάλλας, Λινάς, Σταυρινός, Δωδεκάτος, Σακκάς, Στριλιγκάς, Σπύρος, Βουγιουκλής (84′ Κοτσιλιέρης).

Β’ ΤΟΠΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Μόνο δύο αναμετρήσεις

Μόνο ο Α’ όμιλος παίζει μπάλα σήμερα και μάλιστα δύο παιχνίδια για την 12η αγωνιστική …

ΑΟ ΛΑΙΪΚΩΝ – ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0-4. Σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή με κορυφαίο τον Τομαρά

Δύο βαθμούς από την κορυφή χωρίζει τον ΠΑΟ Καλλιθέας που πέρασε εύκολα από το γήπεδο …

error: Content is protected !!