Τρίτη , 19 Μάρτιος 2019

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ 2-1. Μια ανάσα από την 3η θέση

Με νίκη ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος για τον Ίκαρο Καλαμάτας που επικράτησε με 2-1 του Πανευαϊκού και έτσι τον χωρίζει μόλις ένας βαθμός από την 3η θέση που οδηγεί σε άνοδο στην Β’ Τοπική.

Στο 34′ ο Κουρεντζής έκανε το 1-0 για την ομάδα του όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 64′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0 ενώ στο επόμενο λεπτό ο Γεωργακόπουλος μείωσε για το τελικό 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γεωργαντάς, με βοηθούς την Βασιλοπούλου και την Αγγελή.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αγγελής, Δρακόπουλος, Μπασιλάρης, Μητσέας, Χριστόπουλος, Θεοφιλόπουλος, Κουρεντζής, Καραμούζης, Κυριαζής (76′ Πατικόπουλος), Μίχος, Σιμόπουλος.

ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ: Πετρόπουλος, Μυστριώτης, Φερράι (23′ λ.τρ. Γεωργακόπουλος), Vasilev, Λαμπρόπουλος, Κοντόπουλος, Κουρής, Σίμι (46′ Μαδάι), Κωνσταντινόπουλος, Μιχαλόπουλος, Αθανασόπουλος (78′ Σωτηρόπουλος)

Τελευταίο παιχνίδι στην Γ’ Τοπική για τον πρωταθλητή Ερμή κόντρα στην Στενωσιά

Ένα παιχνίδι περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα της Γ’ Τοπικής. …

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ – ΣΚΟΡΕΡ: Πλησιάζει στην πρώτη θέση ο Γεωργιόπουλος

Στα 13 γκολ έφθασε ο Μιχάλης Γεωργιόπουλος του Ερμή Καλαμάτας, τρία λιγότερα από τον Χρήστο …