Τετάρτη , 16 Ιανουάριος 2019

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ 2-1. Μια ανάσα από την 3η θέση

Με νίκη ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος για τον Ίκαρο Καλαμάτας που επικράτησε με 2-1 του Πανευαϊκού και έτσι τον χωρίζει μόλις ένας βαθμός από την 3η θέση που οδηγεί σε άνοδο στην Β’ Τοπική.

Στο 34′ ο Κουρεντζής έκανε το 1-0 για την ομάδα του όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 64′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0 ενώ στο επόμενο λεπτό ο Γεωργακόπουλος μείωσε για το τελικό 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γεωργαντάς, με βοηθούς την Βασιλοπούλου και την Αγγελή.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αγγελής, Δρακόπουλος, Μπασιλάρης, Μητσέας, Χριστόπουλος, Θεοφιλόπουλος, Κουρεντζής, Καραμούζης, Κυριαζής (76′ Πατικόπουλος), Μίχος, Σιμόπουλος.

ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ: Πετρόπουλος, Μυστριώτης, Φερράι (23′ λ.τρ. Γεωργακόπουλος), Vasilev, Λαμπρόπουλος, Κοντόπουλος, Κουρής, Σίμι (46′ Μαδάι), Κωνσταντινόπουλος, Μιχαλόπουλος, Αθανασόπουλος (78′ Σωτηρόπουλος)

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ: Έναν αγώνα σήμερα στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου

Ένα παιχνίδι αναμένεται να διεξαχθεί σήμερα για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Τοπικής. …

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Νέα προσθήκη ο Χαράλαμπος Γεωργιόπουλος

Τον Χαράλαμπο Γεωργιόπουλο από τα Πράσινα Πουλιά, απέκτησε η Θύελλα Παραλίας. Είναι 17 χρονών και …

error: Content is protected !!