Δευτέρα , 25 Μάρτιος 2019

Επικράτησε 1-0 του Πανθουριακού κι επέστρεψε στις νίκες ο Άγρας

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, με Κυπαρισσία εντός και Μελιγαλά εκτός, ο Τέλος Άγρας επέστρεψε στις επιτυχίες, κατακτώντας μια «επαγγελματική» νίκη με 1-0 στην έδρα του, εναντίον του Πανθουριακού.

Ήταν ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις, με την ομάδα του Κώστα Στυλιανόπουλου να μην εντυπωσιάζει με την απόδοσή της, όμως το γκολ του Τηλεμάχου στο 60′ ήταν αρκετό για να πάρει μια σημαντική νίκη.

Έπειτα από αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα τη φανέλα του Άγρα φόρεσαν οι Βαντίμ Κολζνιτσένκο και Θανάσης Τηλεμαχού. Αμφότεροι οι δύο παίκτες είχαν καλή απόδοση και μάλιστα ο Θανάσης Τηλεμάχου ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ της νίκης στο 60’ από κοντινή απόσταση, ενώ είχε και δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα, στην δεύτερη ευκαιρία η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Σταθά στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Από την ομάδα του Τέλου Άγρα παρελθόν φέρεται να αποτελούν εκτός από τον Αναστασόπουλο και τον Αλεβίζο, οι Λυκόυργος Ανδρώνης του Χρ., Λυκούργος Ανδρώνης του Νικ. (έχει αποχωρίσει εδώ και αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα), Παπανδρεόπουλος και Λυμπερόπουλος.

Διαιτητικό τρίο: Ψηλοπαναγιώτης, Κυριόπουλος, Γαλακούτης

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Αλεξόπουλος, Αλεβίζος, Αναστασόπουλος Π., Μπολούν, Καραμπότσος, Τηλεμάχου (90′ Βελησσάρης), Γεωγιόπουλος, Αλεξανδρόπουλος (45′ Βέλλης), Σταθόπουλος, Γεωργόπουλος, Κάππος, Κολεζνιτσένκο (90′ Λακριντής).

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Σταθάς, Κοστρίβας, Οικονομέας, Παντσιώτης, Παναγιωτόπουλος, Καράμπελας, Ζώτος, Οδεμισιώτης, Ρουμελιώτης, Μπιτσάνης (25′ Μερκούρης), Κανανάϊ.

Πηγή: gargalianoionline.gr

ΕΡΑΝΗ: Στα Φιλιατρά αύριο ο Νίκος Λυμπερόπουλος

Στο γήπεδο της Εράνης αναμένεται αυριο ο τεχνικος διευθυντής της ΑΕΚ Νίκος Λυμπεροπουλος ώστε να …

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Παίζεται η κατηγορία στο Κορδία. Δύο παιχνίδια σήμερα

Δύο ματς σήμερα για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Τοπικής. Συγκεκριμένα: Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018-2019 …