Ποδόσφαιρο

Το γκολ του Αλέξανδρου Ερέκι δεν ήταν αρκετό. Ήττα για τις Σπέτσες

Την καλύτερη ποδοσφαιρική περίοδο διανύει αναμφισβήτητα ο Αλέξανδρος Ερέκι που συνεχίζει φουριόζος να πετυχαίνει γκολ και την νέα χρονιά.

Σημείωσε ακόμα ένα γκολ με την φανέλα των Σπετσών αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να δώσει στην ομάδα του, το θετικό αποτέλεσμα.

ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ

Με το σκορ να διαμορφώνεται μέσα στην πρώτη μισή ώρα στις Σπέτσες, ο Ατρόμητος Παναριτίου ήταν ο μεγάλος νικητής (3-1).

Ονειρώδες ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, αφου στο 1’ ο Οψιμούλης βγήκε απο πλάγια αλλά δεν γύρισε σωστά. Η ίδια φάση επαναλήφθηκε στο 2’, αυτή τη φορά ο επιθετικός του Ατρομήτου βρήκε τον Δανομάρα μέσα στη περιοχή κι αυτός νίκησε τον Κορωνάκη.

Στο 10’ ο Κοσμάς έφυγε στην κόντρα και πέτυχε το 0-2.

Στο 21’ συνδυασμός ανάμεσα σε Ερέκι-Σιδέρη, ο πρώτος βγήκε μόνος απέναντι στον Πιττερό και μείωσε σε 1-2.

Στο 29’ νεα γρήγορη επίθεση απο τον Ατρόμητο και σέντρα, ο Κορωνάκης δεν βρήκε τη μπάλα, ο Λιαγκρής την έστειλε στο δοκάρι και στα δίχτυα.

Εκτός των γκολ, στο πρώτο ημίχρονο ο Κοσμάς είχε ενα σουτ λίγο έξω και απο συνδυασμό Τσάνα, Ερέκι, Ζώη, ο τελευταίος πλάσαρε έξω.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς και είχαν σουτ του Τσάνα που απέκρουσε ο Πιττερός και στο 50’ κέρδισαν πέναλτι. Σε γύρισμα του Τσάνα και σουτ του Βώκου η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού. Το πέναλτι κτύπησε ο Ερέκι, αλλά ο Πιττερός έπεσε αριστερά και το απέκρουσε.

Επίσης ο Πιττερός απέκρουσε ενα σουτ του Τσάνα στη γωνία. Μια κεφαλιά του Παπαδέα πέρασε λίγο έξω και σε σέντρα του Ζάχου ο Ζώης δεν πρόλαβε για λίγο.

Ο Ατρόμητος ουσιαστικά απείλησε μια φορά στην κόντρα με τον Οψιμούλη, τον οποίο όμως πρόλαβαν

Συνθέσεις

ΣΠΕΤΣΕΣ (Μ.Μπαλαγιάννης): Κορωνάκης- Ζάχου, Παπαδέας, Σουλιάς, Παπανδρέου- Βώκος, Τρόκσι (29’ λ.τρ. Τσάνας), Σιδέρης, Σκαβάτσος, Ερέκι, Ζώης (88’ Μπαλτάς)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ν.Μητροσύλης): Πιττερός- Δ.Μιχαλόπουλος, Εμ.Μιχαλόπουλος (56′ Προύντζος), Σ.Γκολέμης, Γκρίτζαλης- Μπούρης, Σαρακινιώτης, Λιαγκρής- Δανομάρας (82’ Γκολέμης), Κοσμάς (46’ λ.τρ. Τζας), Οψιμούλης.