ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Ήττα με 6-3 από τις Καρυατίδες

Σε ενα παιχνιδι φωτια με πολύ ήλιο και ζέστη στο γηπεδο Ασπροχωματος και ώρα 15:00μμ ο Εθνικός Καλαμάτας φιλοξένησε τις Καρυάτιδες όπου γνώρισε την ήττα με σκορ 6-3.

Στο 10 λεπτό οτι απο εκτελεση φαουλ της Λαμπράκη κ απο κοντρες μεσα στη περιοχη η Γιωργια Παπαγιαννη ανοιξε το σκορ κανωντας το 0-1, στο 15λεπτο με προσωπικη ενεργεια της Λαμπρακη εκανε το 0-2 και στο 20 λεπτο κερδιζωντας πεναλντι η Λαμπρακη εκανε το 0-3.

Στη συνεχεια ο αντιπαλος καταφερε κ ανοιξε το σκορ κανωντας το 1-3 με την Φιλανδριανού ενώ στη συνεχεια η Γοματου εκανε το 1-4 όμως πριν λήξει το ημιχρονο ο αντιπαλος ξανα μείωσε κλεινωντας το ημιχρονο με 3-4 με δύο γκολ της Δημητρακοπούλου.

Στο 2ο ημιχρονο οι φιλοξενούμενες μπήκαν πιο δυναμικα τα εδωσε όλα μεχρι τέλους καταφερνωντας να σκοραρουν και η Βασιλικη Κοντογονη με εναν συνδυασμο με τη Ελενη Γοματου αλλα και η Πεννυ Αντωνιου με ενα απιστευτο γκολ με απευθειας σουτ στο 90 σχεδον απο το κέντρο.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Παπαγεωργόπουλος, Λυκομήτρος, Γκουριώτης από την ΕΠΣ Αργολίδας.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Δημητρακοπούλου, Σπηλιοπούλου (90’ Βασίλοβιτς), Καλύβα, Πουλακίδα, Σακκά (81’ Κοζάκη), Βουτσά, Φιλανδριανού, Παναγιωτακοπούλου, Λ. Γιαννοπούλου, Λεμπέση, Μυκονιωτάκου (24’ Τσιγάρου).

ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ: Καββούρη, Παρασκευοπούλου (46’ Λιναρδάκη), Αντωνίου, Μπορμπουδάκη, Νικολακάκου, Παπαγιάννη, Γομάτου, Κοντογόνη, Λαμπράκη, Ντούρκοβιτς, Πετρούλια.