Α1 Τοπικό

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ 1-1. Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι κορυφής της Α1 Τοπικής ανάμεσα στον Ηρακλή Καλαμάτας και το Καλό Νέρο, το Σάββατο το βράδυ στο γήπεδο Π. Μπαχράμης.

Οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες να πάρουν την νίκη, με το αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν στην κορυφή αλλά να νιώθουν πλέον την ανάσα του ΑΟ Μεθώνης ενώ και οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην 3η θέση αλλά από κοντά βρίσκονται Κορώνη και Ηρ. Κυπαρισσίας.

6′ Το Καλό Νερό είχε ακυρωθέν γκολ με τον Διονυσόπουλο, με τον επόπτη να θεωρεί ότι η μπάλα είχε βγει άουτ.

15′ Ο Νεμπεγιώτης «κρέμασε» τον τερματοφύλακα του Ηρακλή, αλλά ο Μπρακούλιας έδιωξε την μπάλα πριν περάσει την γραμμή.

20′ Ο Μητρόπουλος εκτέλεσε απευθείας φάουλ, το οποίο έδιωξε ο Αλαμάρας.

21′ Το Καλό Νερό είχε δοκάρι, με τον Δεμπεγιώτη να κάνει μια σέντρα και την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά.

33′ Ο Βαΐτσης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και μπλόκαρε ο Σταυρόπουλος.

35′ Κεφάλια του Κορμπή έπειτα από κόρνερ, πέρασε άουτ.

36 Ο Μάρης βρέθηκε στην περιοχή αλλά το σουτ του κατέληξε άουτ.

44′ Ωραία κούρσα του Κατσαρού αλλά ο Αλάμαρας τον πρόλαβε πριν κάνει το πλασέ.

47′ Ο Σιγέρης σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.

51′ Γκολ. Ο Βαΐτσης από τα δεξιά, οριακά εντός περιοχής, έπιασε ένα ψηλοκρεμαστό σουτ και έστειλε την μπάλα στο απέναντι δοκάρι και μέσα γράφοντας έτσι το 1-0.

69′ Ο Π. Λαμπρόπουλος εκτέλεσε απευθείας φάουλ ο Αλάμαρας έδιωξε, στην συνέχεια ο Νεμπεγιώτης γύρισε την μπάλα από πλάγια δεξιά και ο Παναγούλιας από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

75′ Ο Μητρόπουλος εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα πέρασε άουτ.

80′ Ο Βαΐτσης έκανε ένα μακρινό σουτ, η μπάλα κατέληξε άουτ.

87′ Ο Νεμπεγιώτης απέφυγε έναν αντίπαλο με όμορφη ενέργεια, σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.

93′ Ο Αλάμαρας πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ το πλασέ του Κυριακούλη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αλεξέας, με βοηθούς τους Κασκάνη και Μπασιλάρη.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλάμαρας, Μπρακούλιας, Βλαχάκης (72′ Σκαρπαλέζος), Φίλαϊ, Αν. Κωνσταντόπουλος (72′ Τσινα), Β. Κωνσταντόπουλος, Μάρης, Μπακλαβάς (78′ Παναγόπουλος), Κατσαρός, Παπαδέας, Βαΐτσης.

ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ: Σταυρόπουλος, Κ. Λαμπρόπουλος (66′ Κυριακούλης), Ανδρεόπουλος, Π. Λαμπρόπουλος, Κορμπής, Κώτσος, Σιγέρης (84′ Πλάκας), Διονυσόπουλος, Δεμπεγιώτης (90′ Μούζης), Μητρόπουλος (75′ Βλάμης) Παναγούλιας.