Δευτέρα , 8 Απρίλιος 2019

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ – ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ 4-3. Μια ανάσα από την τρίτη θέση (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Τρεις βαθμούς μακριά από την 3η θέση βρίσκεται ο Ηρακλής Κυπαρισσίας που κατόρθωσε να νικήσει στον τον ΑΟ Φυτείας, με σκορ 4-3!

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε από νωρίς στο 4ο λεπτό ο Ζάγουρας, ενώ με έξοχο πλασέ ο Ντέρκα στο 22ο λεπτό κατάφερε να βάλει την μπάλα στα δίχτυα του Κοσμά κάνοντας το 2-0 ενώ λίγη ώρα αργότερα με κοντινό σουτ στην μικρή περιοχή ο Ντιόπ σκόραρε στο 28ο λεπτό με 3-0.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μετά από αδράνεια της άμυνας του Ηρακλή, να μειώσουν σε 3-1 στο 34ο λεπτό με δυνατό σουτ του Μουλιάτου στα δίχτυα του Λινάρδου. Στο 44ο λεπτό μετά από φάουλ ο Σκριβάνος μείωσε σε 3-2, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στο 70′ ο Φλέσσας με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους σε 3-3 αλλά οι γηπεδούχοι πήραν τελικά το σπουδαίο τρίποντο με τον Ζάγουρα, λίγο πριν το φινάλε.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Λινάρδος, Κονόμης, Τζαβάλας Στ., Μπαλτζής, Ντιόπ, Ζάγουρας, Μαδραπήλιας, Ντέρκα, Σταματόπουλος, Γιάννης Στ., Γκίνο.

Α.Ο. ΦΥΤΕΙΑΣ: Κοσμάς, Λότσι, Μαυροειδής, Μπαστακός Χρ., Ζούζουλας, Ταβουλαρέας, Σκριβάνος, Φιλόπουλος, Μουλιάτος Ν., Τσέρτος, Φλέσσας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ – ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ 4-3. Απίστευτη νίκη και μία ανάσα από την παραμονή

Σε ένα πραγματικά φοβερό ματς με πολλές ανατροπές στο σκορ, ο Παπαφλέσσας Χώρας, πήρε μία …

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 2-0. Έπεσε «ηρωικά

Μπορεί να μην έχει ελπίδες πλέον παραμονής στην κατηγορία ο Μιλτιάδης παλεύει τα ματς και …