Δευτέρα , 8 Απρίλιος 2019

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΕΔΟΥΣΑ ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ 4-1. Το καθάρισε μέσα σε 15 λεπτά με Σώκαλη και Στραβάκο

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς, ο Πανιώνιος Καλαμάτας όμως με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο πήρε την νίκη με 4-1 κόντρα στην Νέδουσα Αλαγονίας.

Οι γηπεδούχοι μέσα σε 15 λεπτά πήραν τους τρεις βαθμούς, πιάνοντας κορυφή και περιμένοντας ένα στραβοπάτημα της ΑΕ Λογγάς που υποδέχεται σήμερα το μεσημέρι, τον ΠΑΟ Καλλιθέας.

Μόλις στο 5′ ο Αθανασάτος έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 47′ ο Σώκαλης ισοφάρισε σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο επόμενο λεπτό ο Στραβάκος με πλάσε έκανε το 2-1 μετά από μπαλιά του Ψαρρά.

Στο 63′ ο Στραβάκος με ατομική ενέργεια και πλάσε έγραψε το 3-1 και στο 68′ ο Σώκαλης με βον πλανέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γκούμας, με βοηθούς τους Τζεμαλάϊ και Βοσνάκη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Δημητρακόπουλος, Πετρόγιαννης (46′ Σεφεράσι), Μοιρούλης, Γεωργακόπουλος, Γιαννόπουλος (75′ Γαλέας), Μ. Κώστας, Ηλιόπουλος (46′ Στραβάκος), Κοντοθανάσης, Κλ. Βοσνάκης, Σώκαλης, Ψαρράς (70′ Μπάκας).

ΝΕΔΟΥΣΑ ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ:

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Πέντε παιχνίδια για την 23η αγωνιστική

Πέντε παιχνίδια θα διεξαχθούν σήμερα για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Τοπικής σε …

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΥ 1-2. Νίκη – ανατροπή με Αράπι

Μπορείνα βρέθηκε πίσω στο σκορ η Ακαδημία Παμίσου αλλά πήρε τελικά την νίκη με 2-1 …