Γ Εθνική

Με Μπεσσή δεν χάνει ο Αχαρναϊκός. Κοντά στην παραμονή η ομάδα του Κώστα Κλάδη

Από τους κορυφαίους για μία ακόμα αγωνιστική ήταν ο τερματοφύλακας Παναγιώτης Μπέσσης για την ομάδα του Αχαρναϊκού.

Ο νεαρός Μεσσήνιος τερματοφύλακας όποτε χρειάστηκε έδωσε παρών και συνέβαλε στα μέγιστα για τη νίκη της ομάδας του κόντρα στο Φοίβο Κρεμαστών.

Με αυτό το τρίποντο η ομάδα του Κώστα Κλάδη ανέβηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και πλέον βρίσκεται πολύ κοντά στο στόχο της παραμονής.

Οι γηπεδούχοι «καίγονταν» για τη νίκη και «καθάρισαν» από νωρίς το παιχνίδι, παίρνοντας το πολύτιμο «τρίποντο». Ο Αχαρναϊκός μπήκε αποφασισμένος στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό.

Ο Μανιδάκης γύρισε τη μπάλα και ο Μπουλγκουρίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, που έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα από το ξεκίνημα. Στο 28ο λεπτό ο Αχαρναϊκός πέτυχε και δεύτερο γκολ… Ο Αρβανιτάκης έδωσε τη μπάλα στον Μανιδάκη, ο οποίος με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Μπέσσης, Χαραλαμπόπουλος, Δεγάιτας, Τασιούλης, Τζανέτος, Άντζελι, Μπουλγκουρίδης, Μανιδάκης (85’ Αντωνόπουλος), Αρβανιτάκης (76’ Παπαθανασίου), Τσιντώνης (55’ Κυριακίδης), Μπρέμπος (90’ Μπρέμπος).

ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ (Σάββας Ορφανίδης): Γιαννούλης (66’ Μιχαλάκης), Μαργαρίτης, Κουδούνης, Παπασταμάτης, Νικήτας (72’ Ταφάνι), Λαός, Γαργάλης (63’ λ.τ. Αρέτογλου), Μαντικός, Γκινής, Λαμίν, Μπανουσάι.